Your browser does not support javascript, in order to use this site please enable javascripts and refresh the page.
Home
Rec Cards
Rec Cards/Memberships
Membership Search
Membership Renewal
Search
Activities
Activity Search
Summer Camps
Courts
Court Search
Facilities
Facility Search
Facility Calendar
Tampa River Center Tour
Leagues
League Search
Help
Checkout
Cart (0 Items)
My Account
Sign In / Register
Search Filters
1
Date
Location
All Locations
American Legion Park
Anderson Park
Barksdale Senior Ctr
Benito Community Ctr
Ballast Point Park
Capaz Park
Tampa Parks and Recreation
Copeland Center
Copeland Park
Corona Park
Cuscaden Park
Cypress Point Park
Cyrus Greene Center
Danny Del Rio Pool
DeSoto Park
Forest Hills Park
Foster Park
Friendship Park
Fair Oaks Park
Gadsden Park
Giddens Park
Grant Park
Henry & Ola Park
Bobby Hicks Pool
Highland Pines Park
Hunt Center @ Lopez
Interbay Pool
Joe Abrahams Fitness Ct
Julian B Lane Riverfront Park
Jackson Heights Park
Kate Jackson Center
Kid Mason Center
Kathryn Malone Cntr
Kwane Doster Center
Loretta Ingraham Park
Al Lopez Park
Lowry Park
Macfarlane Park
Marjorie Park
Martin Luther King Park
N Hubert Art Studio
North Tampa Park
New Tampa Center
Oak Park
Palma Ceia Park
Palma Ceia Lions Park
Picnic Island Park
Port Tampa Park
Ragan Park
Rey Park
Rivercrest Park
Robles Park
Rowlett Park
Roy Jenkins Pool
S Freedman Tennis
Skyview Park
Springhill Park
Spicola Pool
Sulphur Springs Pool
Taylor Art Studio
TCC Marina
Temple Crest Center
Vila Brothers Park
Wayne C Papy Center
Wellswood Park
Williams Park
Gwendolyn Miller Ctr
Water Works Park
Ybor Centennial Park
DeSoto Park Center
Fair Oaks Center
Forest Hills Center
Friendship Center
Grant Center
Henry & Ola Center
Highland Pines Center
Jackson Heights Center
Loretta Ingraham Center
Martin Luther King Center
Oak Center
Port Tampa Center
Rey Center
Springhill Center
Temple Crest Park
Wellswood Center
Williams Center
Copeland Pool
Cuscaden Pool
Cyrus Greene Pool
Loretta Ingraham Pool
Martin Luther King Pool
Williams Pool
New Tampa Sports Complex
Cyrus Greene Park
Woodland Terrace Park
Southwest Port Tampa Park
Hyde Park
Calvin Taylor Park
George Bartholemew Center
Ragan Park Center
Ybor Art Studio
Sulphur Springs Park
Bobby Hicks Park
New Tampa Community Park
Bryan Glazer Jewish Community Center
Police Athletic League (PAL)
Shelter Office
Liberty Boys & Girls Club
Mickey McGuire
Creative Arts Theatre
Riverfront Recreation Center
Event Type
All Event Types
Activity
Facility
Trip
Ticket
League
Event
Search
Reset
Event Calendar
Search Results
Previous Year
Previous Month
Today
Next Year
Next Month
April
2024
Sunday
S
Monday
M
Tuesday
T
Wednesday
W
Thursday
T
Friday
F
Saturday
S
31
Sunday 03/31/2024
Open Swim - Feature Pool
10:00 am - 4:00 pm
Open Swim - Feature Pool
10:00 am - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
LMO Adult Open Gym
4:00 pm - 6:00 pm
1
Monday 04/01/2024
Lap Swim- Short Course
5:30 am - 12:00 pm
Lap Swim
6:00 am - 12:00 pm
barksdale Open Billiards Room
8:00 am - 6:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Shuffleboard
8:00 am - 6:00 pm
Aqua Exercise
8:30 am - 9:30 am
Glass Fusion
9:00 am - 12:00 pm
Pottery Wheel - All levels
9:00 am - 12:00 pm
Aqua Exercise
9:30 am - 10:30 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:15 am
Barksale: Line Dancing with Gail
10:00 am - 10:45 am
Barksdale: Bingo Fun with Clarence
10:00 am - 12:00 pm
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Lap Swim
10:00 am - 2:00 pm
Open Swim
10:00 am - 6:00 pm
Watercolor Painting - All Levels
10:00 am - 1:00 pm
Aqua Exercise
11:00 am - 12:00 pm
Barksdale: Conditioning with Meredith
11:00 am - 11:45 am
Hunt Center: Creative Arts with Brianna
11:15 am - 12:00 pm
Barksdale Circuit Training with Charlie
12:00 pm - 12:45 pm
Open Swim
12:00 pm - 8:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Barksdale: Dominoes
12:45 pm - 2:00 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
Pottery Wheel - All levels
1:00 pm - 4:00 pm
After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
After School DeSoto
2:00 pm - 6:00 pm
After School Dr. MLK
2:00 pm - 6:00 pm
After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
After School Friendship
2:00 pm - 6:00 pm
After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
After School Gwen Miller
2:00 pm - 6:00 pm
After School Henry & Ola
2:00 pm - 6:00 pm
After School Highland Pines
2:00 pm - 6:00 pm
After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kwane Doster
2:00 pm - 6:00 pm
After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
After School PAL
2:00 pm - 6:00 pm
After School Port Tampa
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rey Park
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rowlett
2:00 pm - 6:00 pm
After School Springhill
2:00 pm - 6:00 pm
After School Temple Crest
2:00 pm - 6:00 pm
After School Williams
2:00 pm - 6:00 pm
Barksdale: Pickleball Lessons
2:00 pm - 3:00 pm
Open Swim
2:00 pm - 6:00 pm
Teen After School Henry and Ola
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School MLK
2:00 pm - 6:00 pm
Lap Swim
3:00 pm - 8:00 pm
Boys Kinder Gym
3:30 pm - 4:25 pm
Girls Kinder Gym
3:30 pm - 4:25 pm
L3A2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
L4 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
Mighty Mites 1
3:30 pm - 4:55 pm
TEAM
3:30 pm - 8:00 pm
Dance Star 1 Hip Hop
4:00 pm - 4:40 pm
GTSA
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim- Short Course
4:00 pm - 8:00 pm
youth tennis
4:00 pm - 5:00 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
4:15 pm - 4:55 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Kinder Hip Hop
4:45 pm - 5:25 pm
Hunt Center: Strength & Conditioning with Val
5:00 pm - 6:00 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:00 pm - 5:40 pm
Gym Stars 2
5:30 pm - 6:30 pm
Gym Stars 3
5:30 pm - 6:30 pm
L6/L7/L8/L9/L10 Optional Team Wayne Papy
5:30 pm - 8:25 pm
XCEL Gold Optional Team
5:30 pm - 8:25 pm
Dance Star 2 Hip Hop Wayne Papy
5:45 pm - 6:25 pm
Tiny Tumblers
5:45 pm - 6:40 pm
Baseball Training SH W/S
6:00 pm - 8:00 pm
Hunt Center: Fitness Bootcamp with Keyetta
6:00 pm - 6:45 pm
Lap Swim
6:00 pm - 8:00 pm
Open Gym Basketball Port Tampa
6:00 pm - 9:00 pm
Pottery Wheel - All levels
6:00 pm - 9:00 pm
Springhill Extended Hours Open Gym
6:00 pm - 8:00 pm
Boys In Action I
6:30 pm - 7:25 pm
open gym volleyball
6:30 pm - 9:30 pm
XCEL Silver Optional Team
6:30 pm - 8:25 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
6:45 pm - 7:25 pm
Showstars Senior 1 Tap Wayne Papy
6:45 pm - 7:40 pm
african dance
7:00 pm - 9:30 pm
Dance Stars 2
7:00 pm - 7:55 pm
Dance Stars 3
7:00 pm - 7:55 pm
youth tennis
7:00 pm - 8:00 pm
Karate Uechi Ryu with Reza
7:30 pm - 8:30 pm
Showstars Senior 1 Ballet Wayne Papy
7:45 pm - 8:40 pm
2
Tuesday 04/02/2024
Youth Soccer Port Tampa
4:30 am - 5:30 pm
GTSA
5:30 am - 6:30 am
Lap Swim- Long Course
5:30 am - 11:30 am
Lap Swim
6:00 am - 12:00 pm
TEAM
6:00 am - 7:45 pm
Lap Swim
7:00 am - 12:00 pm
barksdale Open Billiards Room
8:00 am - 6:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Shuffleboard
8:00 am - 6:00 pm
Pottery Wheel - All levels
9:00 am - 12:00 pm
Open Swim - Feature Pool
9:30 am - 6:30 pm
Synch Rays
9:30 am - 12:00 pm
Arts and Crafts Club Port Tampa
10:00 am - 12:00 pm
Hunt Center: Adult Fit with Jeff
10:00 am - 10:45 am
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Lap Swim
10:00 am - 2:00 pm
Open Swim
10:00 am - 6:00 pm
Aqua Exercise
10:30 am - 11:30 am
Aqua Exercise
11:00 am - 12:00 pm
Aqua Exercise
11:00 am - 11:45 am
Barksdale: Strength Training with Clarence
11:00 am - 11:45 am
Open Gym Basketball Port Tampa
11:00 am - 1:00 pm
Aqua Exercise
11:30 am - 12:30 pm
Oil Painting with the Masters
12:00 pm - 3:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 7:30 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
Pottery Wheel - All levels
1:00 pm - 4:00 pm
After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
After School DeSoto
2:00 pm - 6:00 pm
After School Dr. MLK
2:00 pm - 6:00 pm
After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
After School Friendship
2:00 pm - 6:00 pm
After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
After School Gwen Miller
2:00 pm - 6:00 pm
After School Henry & Ola
2:00 pm - 6:00 pm
After School Highland Pines
2:00 pm - 6:00 pm
After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kwane Doster
2:00 pm - 6:00 pm
After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
After School PAL
2:00 pm - 6:00 pm
After School Port Tampa
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rey Park
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rowlett
2:00 pm - 6:00 pm
After School Springhill
2:00 pm - 6:00 pm
After School Temple Crest
2:00 pm - 6:00 pm
After School Williams
2:00 pm - 6:00 pm
Open Swim
2:00 pm - 8:00 pm
Teen After School Henry and Ola
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School MLK
2:00 pm - 6:00 pm
Side By Side Art Class
2:30 pm - 3:30 pm
Girls Kinder Gym
3:30 pm - 4:25 pm
Gym Stars 1
3:30 pm - 4:25 pm
L2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
L4 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
Mighty Mites 2
3:30 pm - 4:55 pm
TEAM
3:30 pm - 7:30 pm
Preschool Dance
3:45 pm - 4:25 pm
Dance Stars 1
4:00 pm - 4:55 pm
GTSA
4:00 pm - 7:30 pm
Kids Clay
4:00 pm - 5:30 pm
Kinder Dance
4:00 pm - 4:55 pm
Lap Swim
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim
4:00 pm - 6:30 pm
Lap Swim- Short Course
4:00 pm - 8:00 pm
TEAM
4:00 pm - 6:00 pm
Transitional
4:00 pm - 4:40 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
4:15 pm - 4:55 pm
Dance Starlets 1 Wayne Papy
4:30 pm - 5:25 pm
Girls Kinder Gym
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 1
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Dance Stars 1
5:00 pm - 5:55 pm
Kinder Dance
5:00 pm - 5:55 pm
Lap Swim
5:00 pm - 7:30 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:00 pm - 5:40 pm
youth tennis
5:00 pm - 6:00 pm
Dance Starlets 2 Wayne Papy
5:30 pm - 6:25 pm
Girls Kinder Gym
5:30 pm - 6:25 pm
Gym Stars 1
5:30 pm - 6:25 pm
Gym Stars 2
5:30 pm - 6:25 pm
L6/L7/L8/L9/L10 Optional Team Wayne Papy
5:30 pm - 8:25 pm
Permission Gym Stars 4
5:30 pm - 6:25 pm
Softball Training SH W/S
5:30 pm
Synch Rays
5:30 pm - 8:00 pm
XCEL Gold Optional Team
5:30 pm - 8:25 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:45 pm - 6:25 pm
Glass Fusion
6:00 pm - 9:00 pm
Hunt Center: Fitness Bootcamp with Keyetta
6:00 pm - 6:45 pm
Permission Junior Hip Hop Wayne Papy
6:00 pm - 6:55 pm
Pottery Wheel - All levels
6:00 pm - 9:00 pm
Springhill Extended Hours Open Gym
6:00 pm - 8:00 pm
Table Tennis Club Port Tampa
6:00 pm - 9:00 pm
Girls Kinder Gym
6:30 pm - 7:25 pm
Gym Stars 1
6:30 pm - 7:25 pm
Line Dance Port Tampa
6:30 pm - 7:30 pm
Permission Gym Stars 4 New Tampa
6:30 pm - 7:25 pm
Adult Cardio Funk New Tampa
7:00 pm - 7:55 pm
Dance Stars 2
7:00 pm - 7:55 pm
Permission Dance Stars 3
7:00 pm - 7:55 pm
Permission Intermediate Lyrical
7:00 pm - 7:55 pm
Permission Senior Hip Hop
7:00 pm - 7:55 pm
Intermediate Tumbling
7:30 pm - 8:25 pm
Karate Uechi Ryu with Reza
7:30 pm - 8:30 pm
3
Wednesday 04/03/2024
Kinder Dance
4:45 am - 5:40 pm
Lap Swim- Short Course
5:30 am - 12:00 pm
Lap Swim
6:00 am - 12:00 pm
Lap Swim
7:00 am - 12:00 pm
barksdale Open Billiards Room
8:00 am - 6:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Shuffleboard
8:00 am - 6:00 pm
Aqua Exercise
8:30 am - 9:30 am
Glass Fusion
9:00 am - 12:00 pm
Parent & Tot
9:00 am - 9:40 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:15 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:30 am
Open Swim - Feature Pool
9:30 am - 6:30 pm
Synch Rays
9:30 am - 12:00 pm
Barksdale: Interval Training with Meredith
10:00 am - 11:00 am
Hunt Center: Bunco
10:00 am - 11:00 am
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Lap Swim
10:00 am - 2:00 pm
Open Swim
10:00 am - 6:00 pm
Transitional Gymnastics
10:00 am - 10:45 am
Aqua Exercise
10:30 am - 11:30 am
Aqua Exercise
11:00 am - 11:45 am
Aqua Exercise
11:00 am - 12:00 pm
Barksdale: Beginner Line Dancing with Gail
11:00 am - 11:45 am
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 8:00 pm
Picture it in Pastels
12:00 pm - 3:00 pm
Pottery Wheel - All levels
12:00 pm - 3:00 pm
Barksdale: Circuit Training with Charlie
1:00 pm - 2:00 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
Home School Art
1:30 pm - 3:00 pm
After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
After School DeSoto
2:00 pm - 6:00 pm
After School Dr. MLK
2:00 pm - 6:00 pm
After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
After School Friendship
2:00 pm - 6:00 pm
After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
After School Gwen Miller
2:00 pm - 6:00 pm
After School Henry & Ola
2:00 pm - 6:00 pm
After School Highland Pines
2:00 pm - 6:00 pm
After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kwane Doster
2:00 pm - 6:00 pm
After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
After School PAL
2:00 pm - 6:00 pm
After School Port Tampa
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rey Park
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rowlett
2:00 pm - 6:00 pm
After School Springhill
2:00 pm - 6:00 pm
After School Temple Crest
2:00 pm - 6:00 pm
After School Williams
2:00 pm - 6:00 pm
Open Swim
2:00 pm - 6:00 pm
Teen After School Henry and Ola
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School MLK
2:00 pm - 6:00 pm
Open Swim
2:30 pm - 6:30 pm
Preschool Dance
3:15 pm - 3:55 pm
Families Create
3:30 pm - 5:00 pm
Gym Stars 1
3:30 pm - 4:25 pm
L3A2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
L4 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
Mighty Mites 1
3:30 pm - 4:55 pm
Parent & Tot
3:30 pm - 4:10 pm
TEAM
3:30 pm - 8:00 pm
Clay Play! Youth Ceramics
4:00 pm - 5:15 pm
GTSA
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim- Short Course
4:00 pm - 8:00 pm
Preschool Dance
4:00 pm - 4:40 pm
youth tennis
4:00 pm - 5:00 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
4:15 pm - 4:55 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 3
4:30 pm - 5:25 pm
Preschool Dance
4:45 pm - 5:25 pm
Transitional
4:45 pm - 5:25 pm
Hunt: Creative Arts with Brianna
5:00 pm - 6:00 pm
Lap Swim
5:00 pm - 8:00 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:00 pm - 5:40 pm
Gym Stars 2
5:30 pm - 6:25 pm
Gym Stars 3
5:30 pm - 6:25 pm
L6/L7/L8/L9/L10 Optional Team Wayne Papy
5:30 pm - 8:25 pm
Preschool Dance
5:30 pm - 6:10 pm
Synch Rays
5:30 pm - 8:00 pm
XCEL Gold Optional Team
5:30 pm - 8:25 pm
Kinder Hip Hop
5:45 pm - 6:25 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:45 pm - 6:25 pm
Baseball Training SH W/S
6:00 pm - 8:00 pm
Glass Fusion
6:00 pm - 8:30 pm
Hunt Center: Fitness Bootcamp with Keyetta
6:00 pm - 6:45 pm
Lap Swim
6:00 pm - 8:00 pm
Open Gym Basketball Port Tampa
6:00 pm - 9:00 pm
Pottery Wheel - All levels
6:00 pm - 9:00 pm
Springhill Extended Hours Open Gym
6:00 pm - 8:00 pm
Preschool Dance
6:15 pm - 6:55 pm
Boys In Action I
6:30 pm - 7:25 pm
Boys Kinder Gym
6:30 pm - 7:25 pm
Dance Star 1 Hip Hop
6:30 pm - 7:10 pm
XCEL Silver Optional Team
6:30 pm - 8:25 pm
Adult Cardio Funk New Tampa
7:00 pm - 7:55 pm
Wednesday Cardio Tennis w/ Kettell
7:00 pm - 8:00 pm
Dance Star 3 Hip Hop
7:15 pm - 8:10 pm
Advance Tumbling
7:30 pm - 8:30 pm
Beginner Tumbling-Younger
7:30 pm - 8:10 pm
Karate Uechi Ryu with Reza
7:30 pm - 8:30 pm
Showstars Senior 1 Jazz Wayne Papy
7:45 pm - 8:40 pm
4
Thursday 04/04/2024
Youth Soccer Port Tampa
4:30 am - 5:30 pm
GTSA
5:30 am - 6:30 am
Lap Swim- Short Course
5:30 am - 12:00 pm
Lap Swim
6:00 am - 12:00 pm
Lap Swim
7:00 am - 12:00 pm
barksdale Open Billiards Room
8:00 am - 6:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Shuffleboard
8:00 am - 6:00 pm
Pottery Wheel - All levels
9:00 am - 12:00 pm
Open Swim - Feature Pool
9:30 am - 6:30 pm
Synch Rays
9:30 am - 12:00 pm
Bunco Club Port Tampa
10:00 am - 2:00 pm
Glass Fusion
10:00 am - 12:30 pm
Hunt Center: Adult Fit with Jeff
10:00 am - 10:45 am
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Lap Swim
10:00 am - 2:00 pm
Open Swim
10:00 am - 6:00 pm
Aqua Exercise
10:30 am - 11:30 am
Transitional
10:30 am - 11:15 am
Aqua Exercise
11:00 am - 12:00 pm
Aqua Exercise
11:00 am - 11:45 am
Barksdale: Strength Training with Clarence
11:00 am - 11:45 am
Open Gym Basketball Port Tampa
11:00 am - 1:00 pm
Aqua Exercise
11:30 am - 12:30 pm
Barksdale: Senior Fitness with Val
12:00 pm - 12:45 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 8:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Glass Fusion
1:00 pm - 4:00 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
Pottery Wheel - All levels
1:00 pm - 4:00 pm
After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
After School DeSoto
2:00 pm - 6:00 pm
After School Dr. MLK
2:00 pm - 6:00 pm
After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
After School Friendship
2:00 pm - 6:00 pm
After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
After School Gwen Miller
2:00 pm - 6:00 pm
After School Henry & Ola
2:00 pm - 6:00 pm
After School Highland Pines
2:00 pm - 6:00 pm
After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kwane Doster
2:00 pm - 6:00 pm
After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
After School PAL
2:00 pm - 6:00 pm
After School Port Tampa
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rey Park
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rowlett
2:00 pm - 6:00 pm
After School Springhill
2:00 pm - 6:00 pm
After School Temple Crest
2:00 pm - 6:00 pm
After School Williams
2:00 pm - 6:00 pm
Open Swim
2:00 pm - 8:00 pm
Teen After School Henry and Ola
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School MLK
2:00 pm - 6:00 pm
Families Create
3:30 pm - 5:00 pm
L2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
L4 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
Mighty Mites 2
3:30 pm - 4:55 pm
TEAM
3:30 pm - 8:00 pm
GTSA
4:00 pm - 7:30 pm
Lap Swim
4:00 pm - 6:30 pm
Lap Swim
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim- Short Course
4:00 pm - 8:00 pm
Transitional
4:00 pm - 4:40 pm
Transitional Gymnastics
4:15 pm - 4:55 pm
Dance Starlets 1 Wayne Papy
4:30 pm - 5:25 pm
Girls Kinder Gym
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 1
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Kinder Dance
4:30 pm - 5:25 pm
Permission Junior Lyrical
4:30 pm - 5:25 pm
Lap Swim
5:00 pm - 8:00 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:00 pm - 5:40 pm
youth tennis
5:00 pm - 6:00 pm
Dance Star 1 & 2 Lyrical
5:30 pm - 6:25 pm
Dance Starlets 2 Wayne Papy
5:30 pm - 6:25 pm
Girls Kinder Gym
5:30 pm - 6:25 pm
Gym Stars 1
5:30 pm - 6:25 pm
L6/L7/L8/L9/L10 Optional Team Wayne Papy
5:30 pm - 8:25 pm
Permission Gym Stars 1 & 2 New Tampa
5:30 pm - 6:25 pm
Permission Gym Stars 4
5:30 pm - 6:25 pm
Permission Pre-Pointe Class
5:30 pm - 6:25 pm
Softball Training SH W/S
5:30 pm
Synch Rays
5:30 pm - 8:00 pm
XCEL Gold Optional Team
5:30 pm - 8:25 pm
Permission Intermediate Hip Hop
5:45 pm - 6:40 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:45 pm - 6:25 pm
Hunt Center: Fitness Bootcamp with Keyetta
6:00 pm - 6:45 pm
Oil Painting - All Levels
6:00 pm - 9:00 pm
Pottery Wheel - All levels
6:00 pm - 9:00 pm
Springhill Extended Hours Open Gym
6:00 pm - 8:00 pm
Table Tennis Club Port Tampa
6:00 pm - 9:00 pm
Transitional
6:15 pm - 6:55 pm
Dance Star 3 Lyrical
6:30 pm - 7:25 pm
Girls Kinder Gym
6:30 pm - 7:25 pm
Gym Stars 1
6:30 pm - 7:25 pm
Permission Gym Stars 4 New Tampa
6:30 pm - 7:25 pm
Permission Intermediate Hip Hop Wayne Papy
6:30 pm - 7:25 pm
Transitional
6:30 pm - 7:10 pm
Permisison Senior Hip Hop
6:45 pm - 7:40 pm
Adult Cardio Funk Wayne Papy
7:30 pm - 8:25 pm
Beginner Tumbling-Older
7:30 pm - 8:10 pm
Permission Pointe Class
7:30 pm - 8:25 pm
Permisison Senior Hip Hop
7:45 pm - 8:40 pm
5
Friday 04/05/2024
GTSA
5:30 am - 6:30 am
Lap Swim- Long Course
5:30 am - 11:30 am
Lap Swim
6:00 am - 12:00 pm
TEAM
6:00 am - 7:45 pm
Lap Swim
7:00 am - 11:30 am
barksdale Open Billiards Room
8:00 am - 6:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 11:30 am
Shuffleboard
8:00 am - 6:00 pm
Aqua Exercise
8:30 am - 9:30 am
Cardio Tennis w/ Kettell
9:00 am - 10:00 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:30 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:15 am
Open Swim - Feature Pool
9:30 am - 11:30 am
Barksale: Line Dancing with Gail
10:00 am - 10:45 am
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Lap Swim
10:00 am - 11:45 am
Open Swim
10:00 am - 12:00 pm
Aqua Exercise
10:30 am - 11:30 am
Aqua Exercise
10:30 am - 11:15 am
Aqua Exercise
10:45 am - 11:45 am
Hunt: Creative Writing with Keyetta
1:00 pm - 2:00 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
After School DeSoto
2:00 pm - 6:00 pm
After School Dr. MLK
2:00 pm - 6:00 pm
After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
After School Friendship
2:00 pm - 6:00 pm
After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
After School Gwen Miller
2:00 pm - 6:00 pm
After School Henry & Ola
2:00 pm - 6:00 pm
After School Highland Pines
2:00 pm - 6:00 pm
After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kwane Doster
2:00 pm - 6:00 pm
After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
After School PAL
2:00 pm - 6:00 pm
After School Port Tampa
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rey Park
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rowlett
2:00 pm - 6:00 pm
After School Springhill
2:00 pm - 6:00 pm
After School Temple Crest
2:00 pm - 6:00 pm
After School Williams
2:00 pm - 6:00 pm
Teen After School Henry and Ola
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School MLK
2:00 pm - 6:00 pm
Lap Swim- Short Course
2:30 pm - 6:30 pm
Open Swim
2:30 pm - 6:30 pm
Open Swim
2:30 pm - 4:00 pm
Open Swim
2:30 pm - 8:00 pm
Open Swim
2:30 pm - 4:00 pm
Open Swim
2:30 pm - 6:00 pm
Open Swim
2:30 pm - 5:00 pm
Open Swim - Feature Pool
2:30 pm - 6:30 pm
L2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
L3A2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
GTSA
4:00 pm - 6:30 pm
Lap Swim
4:00 pm - 8:00 pm
TEAM
4:00 pm - 6:00 pm
Teen Glass Fusion
4:30 pm - 6:00 pm
Teen Wheel & Handbuilding
4:30 pm - 6:00 pm
Hunt Center: Strength & Conditioning with Val
5:00 pm - 6:00 pm
Teen Drawing & Painting
5:00 pm - 6:00 pm
L6/L7/L8/L9/L10 Optional Team Wayne Papy
5:30 pm - 8:25 pm
XCEL Gold Optional Team
5:30 pm - 8:25 pm
Baseball Training on Fridays
6:00 pm - 8:00 pm
Springhill Extended Hours Open Gym
6:00 pm - 8:00 pm
6
Saturday 04/06/2024
Youth Soccer Port Tampa
4:30 am - 5:30 pm
GTSA
7:00 am - 10:15 am
Lap Swim
7:00 am - 12:00 pm
Lap Swim- Short Course
7:00 am - 12:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 11:30 am
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
TEAM
8:00 am - 10:45 am
Adult Swim Lessons
8:15 am - 8:45 am
Adult Swim Lessons
8:30 am - 9:00 am
Boys Kinder Gym
9:00 am - 9:55 am
Girls Kinder Gym
9:00 am - 9:55 am
Hatha Yoga with Nancy Scott
9:00 am - 10:00 am
Parent & Tot
9:00 am - 9:40 am
Parent/Child Aquatics
9:00 am - 9:30 am
Parent/Child Aquatics
9:00 am - 9:30 am
Preschool Dance
9:00 am - 9:40 am
Parent/Child Aquatics
9:15 am - 9:45 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:15 am
Pre-School Aquatics
9:45 am - 10:15 am
Pre-School Aquatics
9:45 am - 10:15 am
Gym Stars 1
10:00 am - 10:55 am
Gym Stars 2
10:00 am - 10:55 am
Gym Stars 2
10:00 am - 10:55 am
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Kinder Dance
10:00 am - 10:55 am
Open Swim
10:00 am - 3:00 pm
Open Swim - Feature Pool
10:00 am - 4:00 pm
Pre-School Aquatics
10:00 am - 10:30 am
Pre-School Aquatics
10:00 am - 10:30 am
Preschool Gymnastics Wayne Papy
10:00 am - 10:40 am
Showstars Senior 1 Production Wayne Papy
10:00 am - 11:55 am
Showstars Senior 2 Production Wayne Papy
10:00 am - 11:55 am
Transitional
10:00 am - 10:40 am
Learn to Swim
10:30 am - 11:00 am
Learn to Swim
10:30 am - 11:00 am
Learn to Swim
10:30 am - 11:00 am
Learn to Swim
10:45 am - 11:15 am
Adult Swim Lessons
11:00 am - 11:30 am
Aqua Exercise
11:00 am - 11:45 am
Boys In Action I
11:00 am - 11:55 am
Gym Stars 2
11:00 am - 11:55 am
Gym Stars 3
11:00 am - 11:55 am
Learn to Swim
11:00 am - 11:30 am
Open Swim
11:00 am - 2:00 pm
Pre-School Swim Lessons
11:00 am - 11:30 am
Transitional Gymnastics
11:00 am - 11:40 am
Adult Swim Lessons
11:15 am - 11:45 am
Aqua Exercise
11:30 am - 12:30 pm
Open Swim
11:30 am - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 3:00 pm
Performance Team Wayne Papy
12:00 pm - 1:25 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
Karate Uechi Ryu with Reza
7:30 pm - 8:30 pm
7
Sunday 04/07/2024
Open Swim - Feature Pool
10:00 am - 4:00 pm
Open Swim - Feature Pool
10:00 am - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
LMO Adult Open Gym
4:00 pm - 6:00 pm
8
Monday 04/08/2024
Lap Swim- Short Course
5:30 am - 12:00 pm
Lap Swim
6:00 am - 12:00 pm
barksdale Open Billiards Room
8:00 am - 6:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Shuffleboard
8:00 am - 6:00 pm
Aqua Exercise
8:30 am - 9:30 am
Glass Fusion
9:00 am - 12:00 pm
Pottery Wheel - All levels
9:00 am - 12:00 pm
Aqua Exercise
9:30 am - 10:30 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:15 am
Barksale: Line Dancing with Gail
10:00 am - 10:45 am
Barksdale: Bingo Fun with Clarence
10:00 am - 12:00 pm
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Lap Swim
10:00 am - 2:00 pm
Open Swim
10:00 am - 6:00 pm
Watercolor Painting - All Levels
10:00 am - 1:00 pm
Aqua Exercise
11:00 am - 12:00 pm
Barksdale: Conditioning with Meredith
11:00 am - 11:45 am
Hunt Center: Creative Arts with Brianna
11:15 am - 12:00 pm
Barksdale Circuit Training with Charlie
12:00 pm - 12:45 pm
Open Swim
12:00 pm - 8:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Barksdale: Dominoes
12:45 pm - 2:00 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
Pottery Wheel - All levels
1:00 pm - 4:00 pm
After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
After School DeSoto
2:00 pm - 6:00 pm
After School Dr. MLK
2:00 pm - 6:00 pm
After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
After School Friendship
2:00 pm - 6:00 pm
After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
After School Gwen Miller
2:00 pm - 6:00 pm
After School Henry & Ola
2:00 pm - 6:00 pm
After School Highland Pines
2:00 pm - 6:00 pm
After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kwane Doster
2:00 pm - 6:00 pm
After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
After School PAL
2:00 pm - 6:00 pm
After School Port Tampa
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rey Park
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rowlett
2:00 pm - 6:00 pm
After School Springhill
2:00 pm - 6:00 pm
After School Temple Crest
2:00 pm - 6:00 pm
After School Williams
2:00 pm - 6:00 pm
Barksdale: Pickleball Lessons
2:00 pm - 3:00 pm
Open Swim
2:00 pm - 6:00 pm
Teen After School Henry and Ola
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School MLK
2:00 pm - 6:00 pm
Lap Swim
3:00 pm - 8:00 pm
Boys Kinder Gym
3:30 pm - 4:25 pm
Girls Kinder Gym
3:30 pm - 4:25 pm
L3A2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
L4 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
Mighty Mites 1
3:30 pm - 4:55 pm
TEAM
3:30 pm - 8:00 pm
Dance Star 1 Hip Hop
4:00 pm - 4:40 pm
GTSA
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim- Short Course
4:00 pm - 8:00 pm
youth tennis
4:00 pm - 5:00 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
4:15 pm - 4:55 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Kinder Hip Hop
4:45 pm - 5:25 pm
Hunt Center: Strength & Conditioning with Val
5:00 pm - 6:00 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:00 pm - 5:40 pm
Gym Stars 2
5:30 pm - 6:30 pm
Gym Stars 3
5:30 pm - 6:30 pm
L6/L7/L8/L9/L10 Optional Team Wayne Papy
5:30 pm - 8:25 pm
XCEL Gold Optional Team
5:30 pm - 8:25 pm
Dance Star 2 Hip Hop Wayne Papy
5:45 pm - 6:25 pm
Tiny Tumblers
5:45 pm - 6:40 pm
Baseball Training SH W/S
6:00 pm - 8:00 pm
Hunt Center: Fitness Bootcamp with Keyetta
6:00 pm - 6:45 pm
Lap Swim
6:00 pm - 8:00 pm
Open Gym Basketball Port Tampa
6:00 pm - 9:00 pm
Pottery Wheel - All levels
6:00 pm - 9:00 pm
Springhill Extended Hours Open Gym
6:00 pm - 8:00 pm
Boys In Action I
6:30 pm - 7:25 pm
open gym volleyball
6:30 pm - 9:30 pm
XCEL Silver Optional Team
6:30 pm - 8:25 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
6:45 pm - 7:25 pm
Showstars Senior 1 Tap Wayne Papy
6:45 pm - 7:40 pm
african dance
7:00 pm - 9:30 pm
Dance Stars 2
7:00 pm - 7:55 pm
Dance Stars 3
7:00 pm - 7:55 pm
youth tennis
7:00 pm - 8:00 pm
Karate Uechi Ryu with Reza
7:30 pm - 8:30 pm
Showstars Senior 1 Ballet Wayne Papy
7:45 pm - 8:40 pm
9
Tuesday 04/09/2024
Youth Soccer Port Tampa
4:30 am - 5:30 pm
GTSA
5:30 am - 6:30 am
Lap Swim- Long Course
5:30 am - 11:30 am
Lap Swim
6:00 am - 12:00 pm
TEAM
6:00 am - 7:45 pm
Lap Swim
7:00 am - 12:00 pm
barksdale Open Billiards Room
8:00 am - 6:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Shuffleboard
8:00 am - 6:00 pm
Pottery Wheel - All levels
9:00 am - 12:00 pm
Open Swim - Feature Pool
9:30 am - 6:30 pm
Synch Rays
9:30 am - 12:00 pm
Arts and Crafts Club Port Tampa
10:00 am - 12:00 pm
Hunt Center: Adult Fit with Jeff
10:00 am - 10:45 am
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Lap Swim
10:00 am - 2:00 pm
Open Swim
10:00 am - 6:00 pm
Aqua Exercise
10:30 am - 11:30 am
Aqua Exercise
11:00 am - 11:45 am
Aqua Exercise
11:00 am - 12:00 pm
Barksdale: Strength Training with Clarence
11:00 am - 11:45 am
Open Gym Basketball Port Tampa
11:00 am - 1:00 pm
Aqua Exercise
11:30 am - 12:30 pm
Oil Painting with the Masters
12:00 pm - 3:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 7:30 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
Pottery Wheel - All levels
1:00 pm - 4:00 pm
After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
After School DeSoto
2:00 pm - 6:00 pm
After School Dr. MLK
2:00 pm - 6:00 pm
After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
After School Friendship
2:00 pm - 6:00 pm
After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
After School Gwen Miller
2:00 pm - 6:00 pm
After School Henry & Ola
2:00 pm - 6:00 pm
After School Highland Pines
2:00 pm - 6:00 pm
After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kwane Doster
2:00 pm - 6:00 pm
After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
After School PAL
2:00 pm - 6:00 pm
After School Port Tampa
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rey Park
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rowlett
2:00 pm - 6:00 pm
After School Springhill
2:00 pm - 6:00 pm
After School Temple Crest
2:00 pm - 6:00 pm
After School Williams
2:00 pm - 6:00 pm
Open Swim
2:00 pm - 8:00 pm
Teen After School Henry and Ola
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School MLK
2:00 pm - 6:00 pm
Side By Side Art Class
2:30 pm - 3:30 pm
Girls Kinder Gym
3:30 pm - 4:25 pm
Gym Stars 1
3:30 pm - 4:25 pm
L2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
L4 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
Mighty Mites 2
3:30 pm - 4:55 pm
TEAM
3:30 pm - 7:30 pm
Preschool Dance
3:45 pm - 4:25 pm
Dance Stars 1
4:00 pm - 4:55 pm
GTSA
4:00 pm - 7:30 pm
Kids Clay
4:00 pm - 5:30 pm
Kinder Dance
4:00 pm - 4:55 pm
Lap Swim
4:00 pm - 6:30 pm
Lap Swim
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim- Short Course
4:00 pm - 8:00 pm
TEAM
4:00 pm - 6:00 pm
Transitional
4:00 pm - 4:40 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
4:15 pm - 4:55 pm
Dance Starlets 1 Wayne Papy
4:30 pm - 5:25 pm
Girls Kinder Gym
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 1
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Dance Stars 1
5:00 pm - 5:55 pm
Kinder Dance
5:00 pm - 5:55 pm
Lap Swim
5:00 pm - 7:30 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:00 pm - 5:40 pm
youth tennis
5:00 pm - 6:00 pm
Dance Starlets 2 Wayne Papy
5:30 pm - 6:25 pm
Girls Kinder Gym
5:30 pm - 6:25 pm
Gym Stars 1
5:30 pm - 6:25 pm
Gym Stars 2
5:30 pm - 6:25 pm
L6/L7/L8/L9/L10 Optional Team Wayne Papy
5:30 pm - 8:25 pm
Permission Gym Stars 4
5:30 pm - 6:25 pm
Softball Training SH W/S
5:30 pm
Synch Rays
5:30 pm - 8:00 pm
XCEL Gold Optional Team
5:30 pm - 8:25 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:45 pm - 6:25 pm
Glass Fusion
6:00 pm - 9:00 pm
Hunt Center: Fitness Bootcamp with Keyetta
6:00 pm - 6:45 pm
Permission Junior Hip Hop Wayne Papy
6:00 pm - 6:55 pm
Pottery Wheel - All levels
6:00 pm - 9:00 pm
Springhill Extended Hours Open Gym
6:00 pm - 8:00 pm
Table Tennis Club Port Tampa
6:00 pm - 9:00 pm
Girls Kinder Gym
6:30 pm - 7:25 pm
Gym Stars 1
6:30 pm - 7:25 pm
Line Dance Port Tampa
6:30 pm - 7:30 pm
Permission Gym Stars 4 New Tampa
6:30 pm - 7:25 pm
Adult Cardio Funk New Tampa
7:00 pm - 7:55 pm
Dance Stars 2
7:00 pm - 7:55 pm
Permission Dance Stars 3
7:00 pm - 7:55 pm
Permission Intermediate Lyrical
7:00 pm - 7:55 pm
Permission Senior Hip Hop
7:00 pm - 7:55 pm
Intermediate Tumbling
7:30 pm - 8:25 pm
Karate Uechi Ryu with Reza
7:30 pm - 8:30 pm
10
Wednesday 04/10/2024
Kinder Dance
4:45 am - 5:40 pm
Lap Swim- Short Course
5:30 am - 12:00 pm
Lap Swim
6:00 am - 12:00 pm
Lap Swim
7:00 am - 12:00 pm
barksdale Open Billiards Room
8:00 am - 6:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Shuffleboard
8:00 am - 6:00 pm
Aqua Exercise
8:30 am - 9:30 am
Glass Fusion
9:00 am - 12:00 pm
Parent & Tot
9:00 am - 9:40 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:30 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:15 am
Open Swim - Feature Pool
9:30 am - 6:30 pm
Synch Rays
9:30 am - 12:00 pm
Barksdale: Interval Training with Meredith
10:00 am - 11:00 am
Hunt Center: Bunco
10:00 am - 11:00 am
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Lap Swim
10:00 am - 2:00 pm
Open Swim
10:00 am - 6:00 pm
Transitional Gymnastics
10:00 am - 10:45 am
Aqua Exercise
10:30 am - 11:30 am
Aqua Exercise
11:00 am - 12:00 pm
Aqua Exercise
11:00 am - 11:45 am
Barksdale: Beginner Line Dancing with Gail
11:00 am - 11:45 am
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 8:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Picture it in Pastels
12:00 pm - 3:00 pm
Pottery Wheel - All levels
12:00 pm - 3:00 pm
Barksdale: Circuit Training with Charlie
1:00 pm - 2:00 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
Home School Art
1:30 pm - 3:00 pm
After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
After School DeSoto
2:00 pm - 6:00 pm
After School Dr. MLK
2:00 pm - 6:00 pm
After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
After School Friendship
2:00 pm - 6:00 pm
After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
After School Gwen Miller
2:00 pm - 6:00 pm
After School Henry & Ola
2:00 pm - 6:00 pm
After School Highland Pines
2:00 pm - 6:00 pm
After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kwane Doster
2:00 pm - 6:00 pm
After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
After School PAL
2:00 pm - 6:00 pm
After School Port Tampa
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rey Park
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rowlett
2:00 pm - 6:00 pm
After School Springhill
2:00 pm - 6:00 pm
After School Temple Crest
2:00 pm - 6:00 pm
After School Williams
2:00 pm - 6:00 pm
Open Swim
2:00 pm - 6:00 pm
Teen After School Henry and Ola
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School MLK
2:00 pm - 6:00 pm
Open Swim
2:30 pm - 6:30 pm
Preschool Dance
3:15 pm - 3:55 pm
Families Create
3:30 pm - 5:00 pm
Gym Stars 1
3:30 pm - 4:25 pm
L3A2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
L4 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
Mighty Mites 1
3:30 pm - 4:55 pm
Parent & Tot
3:30 pm - 4:10 pm
TEAM
3:30 pm - 8:00 pm
Clay Play! Youth Ceramics
4:00 pm - 5:15 pm
GTSA
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim- Short Course
4:00 pm - 8:00 pm
Plein Air Sketchbook - 4 week workshop
4:00 pm - 7:00 pm
Preschool Dance
4:00 pm - 4:40 pm
youth tennis
4:00 pm - 5:00 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
4:15 pm - 4:55 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 3
4:30 pm - 5:25 pm
Preschool Dance
4:45 pm - 5:25 pm
Transitional
4:45 pm - 5:25 pm
Hunt: Creative Arts with Brianna
5:00 pm - 6:00 pm
Lap Swim
5:00 pm - 8:00 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:00 pm - 5:40 pm
Gym Stars 2
5:30 pm - 6:25 pm
Gym Stars 3
5:30 pm - 6:25 pm
L6/L7/L8/L9/L10 Optional Team Wayne Papy
5:30 pm - 8:25 pm
Preschool Dance
5:30 pm - 6:10 pm
Synch Rays
5:30 pm - 8:00 pm
XCEL Gold Optional Team
5:30 pm - 8:25 pm
Kinder Hip Hop
5:45 pm - 6:25 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:45 pm - 6:25 pm
Baseball Training SH W/S
6:00 pm - 8:00 pm
Glass Fusion
6:00 pm - 8:30 pm
Hunt Center: Fitness Bootcamp with Keyetta
6:00 pm - 6:45 pm
Lap Swim
6:00 pm - 8:00 pm
Open Gym Basketball Port Tampa
6:00 pm - 9:00 pm
Pottery Wheel - All levels
6:00 pm - 9:00 pm
Springhill Extended Hours Open Gym
6:00 pm - 8:00 pm
Preschool Dance
6:15 pm - 6:55 pm
Boys In Action I
6:30 pm - 7:25 pm
Boys Kinder Gym
6:30 pm - 7:25 pm
Dance Star 1 Hip Hop
6:30 pm - 7:10 pm
XCEL Silver Optional Team
6:30 pm - 8:25 pm
Adult Cardio Funk New Tampa
7:00 pm - 7:55 pm
Wednesday Cardio Tennis w/ Kettell
7:00 pm - 8:00 pm
Dance Star 3 Hip Hop
7:15 pm - 8:10 pm
Advance Tumbling
7:30 pm - 8:30 pm
Beginner Tumbling-Younger
7:30 pm - 8:10 pm
Karate Uechi Ryu with Reza
7:30 pm - 8:30 pm
Showstars Senior 1 Jazz Wayne Papy
7:45 pm - 8:40 pm
11
Thursday 04/11/2024
Youth Soccer Port Tampa
4:30 am - 5:30 pm
GTSA
5:30 am - 6:30 am
Lap Swim- Short Course
5:30 am - 12:00 pm
Lap Swim
6:00 am - 12:00 pm
Lap Swim
7:00 am - 12:00 pm
barksdale Open Billiards Room
8:00 am - 6:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Shuffleboard
8:00 am - 6:00 pm
Pottery Wheel - All levels
9:00 am - 12:00 pm
Open Swim - Feature Pool
9:30 am - 6:30 pm
Synch Rays
9:30 am - 12:00 pm
Bunco Club Port Tampa
10:00 am - 2:00 pm
Glass Fusion
10:00 am - 12:30 pm
Hunt Center: Adult Fit with Jeff
10:00 am - 10:45 am
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Lap Swim
10:00 am - 2:00 pm
Open Swim
10:00 am - 6:00 pm
Aqua Exercise
10:30 am - 11:30 am
Transitional
10:30 am - 11:15 am
Aqua Exercise
11:00 am - 12:00 pm
Aqua Exercise
11:00 am - 11:45 am
Barksdale: Strength Training with Clarence
11:00 am - 11:45 am
Open Gym Basketball Port Tampa
11:00 am - 1:00 pm
Aqua Exercise
11:30 am - 12:30 pm
Barksdale: Senior Fitness with Val
12:00 pm - 12:45 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 8:00 pm
Glass Fusion
1:00 pm - 4:00 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
Pottery Wheel - All levels
1:00 pm - 4:00 pm
After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
After School DeSoto
2:00 pm - 6:00 pm
After School Dr. MLK
2:00 pm - 6:00 pm
After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
After School Friendship
2:00 pm - 6:00 pm
After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
After School Gwen Miller
2:00 pm - 6:00 pm
After School Henry & Ola
2:00 pm - 6:00 pm
After School Highland Pines
2:00 pm - 6:00 pm
After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kwane Doster
2:00 pm - 6:00 pm
After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
After School PAL
2:00 pm - 6:00 pm
After School Port Tampa
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rey Park
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rowlett
2:00 pm - 6:00 pm
After School Springhill
2:00 pm - 6:00 pm
After School Temple Crest
2:00 pm - 6:00 pm
After School Williams
2:00 pm - 6:00 pm
Open Swim
2:00 pm - 8:00 pm
Teen After School Henry and Ola
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School MLK
2:00 pm - 6:00 pm
Families Create
3:30 pm - 5:00 pm
L2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
L4 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
Mighty Mites 2
3:30 pm - 4:55 pm
TEAM
3:30 pm - 8:00 pm
GTSA
4:00 pm - 7:30 pm
Lap Swim
4:00 pm - 6:30 pm
Lap Swim
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim- Short Course
4:00 pm - 8:00 pm
Transitional
4:00 pm - 4:40 pm
Transitional Gymnastics
4:15 pm - 4:55 pm
Dance Starlets 1 Wayne Papy
4:30 pm - 5:25 pm
Girls Kinder Gym
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 1
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Kinder Dance
4:30 pm - 5:25 pm
Permission Junior Lyrical
4:30 pm - 5:25 pm
Lap Swim
5:00 pm - 8:00 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:00 pm - 5:40 pm
youth tennis
5:00 pm - 6:00 pm
Dance Star 1 & 2 Lyrical
5:30 pm - 6:25 pm
Dance Starlets 2 Wayne Papy
5:30 pm - 6:25 pm
Girls Kinder Gym
5:30 pm - 6:25 pm
Gym Stars 1
5:30 pm - 6:25 pm
L6/L7/L8/L9/L10 Optional Team Wayne Papy
5:30 pm - 8:25 pm
Permission Gym Stars 1 & 2 New Tampa
5:30 pm - 6:25 pm
Permission Gym Stars 4
5:30 pm - 6:25 pm
Permission Pre-Pointe Class
5:30 pm - 6:25 pm
Softball Training SH W/S
5:30 pm
Synch Rays
5:30 pm - 8:00 pm
XCEL Gold Optional Team
5:30 pm - 8:25 pm
Permission Intermediate Hip Hop
5:45 pm - 6:40 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:45 pm - 6:25 pm
Hunt Center: Fitness Bootcamp with Keyetta
6:00 pm - 6:45 pm
Oil Painting - All Levels
6:00 pm - 9:00 pm
Pottery Wheel - All levels
6:00 pm - 9:00 pm
Springhill Extended Hours Open Gym
6:00 pm - 8:00 pm
Table Tennis Club Port Tampa
6:00 pm - 9:00 pm
Transitional
6:15 pm - 6:55 pm
Dance Star 3 Lyrical
6:30 pm - 7:25 pm
Girls Kinder Gym
6:30 pm - 7:25 pm
Gym Stars 1
6:30 pm - 7:25 pm
Permission Gym Stars 4 New Tampa
6:30 pm - 7:25 pm
Permission Intermediate Hip Hop Wayne Papy
6:30 pm - 7:25 pm
Transitional
6:30 pm - 7:10 pm
Permisison Senior Hip Hop
6:45 pm - 7:40 pm
Adult Cardio Funk Wayne Papy
7:30 pm - 8:25 pm
Beginner Tumbling-Older
7:30 pm - 8:10 pm
Permission Pointe Class
7:30 pm - 8:25 pm
Permisison Senior Hip Hop
7:45 pm - 8:40 pm
12
Friday 04/12/2024
GTSA
5:30 am - 6:30 am
Lap Swim- Long Course
5:30 am - 11:30 am
Lap Swim
6:00 am - 12:00 pm
TEAM
6:00 am - 7:45 pm
Lap Swim
7:00 am - 11:30 am
barksdale Open Billiards Room
8:00 am - 6:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 11:30 am
Shuffleboard
8:00 am - 6:00 pm
Aqua Exercise
8:30 am - 9:30 am
Cardio Tennis w/ Kettell
9:00 am - 10:00 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:30 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:15 am
Open Swim - Feature Pool
9:30 am - 11:30 am
Barksale: Line Dancing with Gail
10:00 am - 10:45 am
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Lap Swim
10:00 am - 11:45 am
Open Swim
10:00 am - 12:00 pm
Aqua Exercise
10:30 am - 11:30 am
Aqua Exercise
10:30 am - 11:15 am
Aqua Exercise
10:45 am - 11:45 am
Hunt: Creative Writing with Keyetta
1:00 pm - 2:00 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
After School DeSoto
2:00 pm - 6:00 pm
After School Dr. MLK
2:00 pm - 6:00 pm
After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
After School Friendship
2:00 pm - 6:00 pm
After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
After School Gwen Miller
2:00 pm - 6:00 pm
After School Henry & Ola
2:00 pm - 6:00 pm
After School Highland Pines
2:00 pm - 6:00 pm
After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kwane Doster
2:00 pm - 6:00 pm
After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
After School PAL
2:00 pm - 6:00 pm
After School Port Tampa
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rey Park
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rowlett
2:00 pm - 6:00 pm
After School Springhill
2:00 pm - 6:00 pm
After School Temple Crest
2:00 pm - 6:00 pm
After School Williams
2:00 pm - 6:00 pm
Teen After School Henry and Ola
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School MLK
2:00 pm - 6:00 pm
Lap Swim- Short Course
2:30 pm - 6:30 pm
Open Swim
2:30 pm - 6:30 pm
Open Swim
2:30 pm - 4:00 pm
Open Swim
2:30 pm - 8:00 pm
Open Swim
2:30 pm - 4:00 pm
Open Swim
2:30 pm - 6:00 pm
Open Swim
2:30 pm - 5:00 pm
Open Swim - Feature Pool
2:30 pm - 6:30 pm
L2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
L3A2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
GTSA
4:00 pm - 6:30 pm
Lap Swim
4:00 pm - 8:00 pm
TEAM
4:00 pm - 6:00 pm
Teen Glass Fusion
4:30 pm - 6:00 pm
Teen Wheel & Handbuilding
4:30 pm - 6:00 pm
Hunt Center: Strength & Conditioning with Val
5:00 pm - 6:00 pm
Teen Drawing & Painting
5:00 pm - 6:00 pm
L6/L7/L8/L9/L10 Optional Team Wayne Papy
5:30 pm - 8:25 pm
XCEL Gold Optional Team
5:30 pm - 8:25 pm
Baseball Training on Fridays
6:00 pm - 8:00 pm
Springhill Extended Hours Open Gym
6:00 pm - 8:00 pm
13
Saturday 04/13/2024
Youth Soccer Port Tampa
4:30 am - 5:30 pm
GTSA
7:00 am - 10:15 am
Lap Swim
7:00 am - 12:00 pm
Lap Swim- Short Course
7:00 am - 12:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 11:30 am
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
TEAM
8:00 am - 10:45 am
Adult Swim Lessons
8:15 am - 8:45 am
Adult Swim Lessons
8:30 am - 9:00 am
Boys Kinder Gym
9:00 am - 9:55 am
Girls Kinder Gym
9:00 am - 9:55 am
Hatha Yoga with Nancy Scott
9:00 am - 10:00 am
Parent & Tot
9:00 am - 9:40 am
Parent/Child Aquatics
9:00 am - 9:30 am
Parent/Child Aquatics
9:00 am - 9:30 am
Preschool Dance
9:00 am - 9:40 am
Parent/Child Aquatics
9:15 am - 9:45 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:15 am
Pre-School Aquatics
9:45 am - 10:15 am
Pre-School Aquatics
9:45 am - 10:15 am
Gym Stars 1
10:00 am - 10:55 am
Gym Stars 2
10:00 am - 10:55 am
Gym Stars 2
10:00 am - 10:55 am
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Kinder Dance
10:00 am - 10:55 am
Open Swim
10:00 am - 3:00 pm
Open Swim - Feature Pool
10:00 am - 4:00 pm
Pre-School Aquatics
10:00 am - 10:30 am
Pre-School Aquatics
10:00 am - 10:30 am
Preschool Gymnastics Wayne Papy
10:00 am - 10:40 am
Showstars Senior 1 Production Wayne Papy
10:00 am - 11:55 am
Showstars Senior 2 Production Wayne Papy
10:00 am - 11:55 am
Transitional
10:00 am - 10:40 am
Learn to Swim
10:30 am - 11:00 am
Learn to Swim
10:30 am - 11:00 am
Learn to Swim
10:30 am - 11:00 am
Learn to Swim
10:45 am - 11:15 am
Adult Swim Lessons
11:00 am - 11:30 am
Aqua Exercise
11:00 am - 11:45 am
Boys In Action I
11:00 am - 11:55 am
Gym Stars 2
11:00 am - 11:55 am
Gym Stars 3
11:00 am - 11:55 am
Learn to Swim
11:00 am - 11:30 am
Open Swim
11:00 am - 2:00 pm
Pre-School Swim Lessons
11:00 am - 11:30 am
Transitional Gymnastics
11:00 am - 11:40 am
Adult Swim Lessons
11:15 am - 11:45 am
Aqua Exercise
11:30 am - 12:30 pm
Open Swim
11:30 am - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 3:00 pm
Performance Team Wayne Papy
12:00 pm - 1:25 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
Basketball Practice
2:30 pm - 4:30 pm
Basketball Training
2:30 pm - 4:30 pm
Karate Uechi Ryu with Reza
7:30 pm - 8:30 pm
14
Sunday 04/14/2024
Open Swim - Feature Pool
10:00 am - 4:00 pm
Open Swim - Feature Pool
10:00 am - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
LMO Adult Open Gym
4:00 pm - 6:00 pm
15
Monday 04/15/2024
Lap Swim- Short Course
5:30 am - 12:00 pm
Lap Swim
6:00 am - 12:00 pm
barksdale Open Billiards Room
8:00 am - 6:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Shuffleboard
8:00 am - 6:00 pm
Aqua Exercise
8:30 am - 9:30 am
Glass Fusion
9:00 am - 12:00 pm
Pottery Wheel - All levels
9:00 am - 12:00 pm
Aqua Exercise
9:30 am - 10:15 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:30 am
Barksale: Line Dancing with Gail
10:00 am - 10:45 am
Barksdale: Bingo Fun with Clarence
10:00 am - 12:00 pm
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Lap Swim
10:00 am - 2:00 pm
Open Swim
10:00 am - 6:00 pm
Watercolor Painting - All Levels
10:00 am - 1:00 pm
Aqua Exercise
11:00 am - 12:00 pm
Barksdale: Conditioning with Meredith
11:00 am - 11:45 am
Hunt Center: Creative Arts with Brianna
11:15 am - 12:00 pm
Barksdale Circuit Training with Charlie
12:00 pm - 12:45 pm
Open Swim
12:00 pm - 8:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Barksdale: Dominoes
12:45 pm - 2:00 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
Pottery Wheel - All levels
1:00 pm - 4:00 pm
After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
After School DeSoto
2:00 pm - 6:00 pm
After School Dr. MLK
2:00 pm - 6:00 pm
After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
After School Friendship
2:00 pm - 6:00 pm
After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
After School Gwen Miller
2:00 pm - 6:00 pm
After School Henry & Ola
2:00 pm - 6:00 pm
After School Highland Pines
2:00 pm - 6:00 pm
After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kwane Doster
2:00 pm - 6:00 pm
After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
After School PAL
2:00 pm - 6:00 pm
After School Port Tampa
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rey Park
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rowlett
2:00 pm - 6:00 pm
After School Springhill
2:00 pm - 6:00 pm
After School Temple Crest
2:00 pm - 6:00 pm
After School Williams
2:00 pm - 6:00 pm
Barksdale: Pickleball Lessons
2:00 pm - 3:00 pm
Open Swim
2:00 pm - 6:00 pm
Teen After School Henry and Ola
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School MLK
2:00 pm - 6:00 pm
Lap Swim
3:00 pm - 8:00 pm
Boys Kinder Gym
3:30 pm - 4:25 pm
Girls Kinder Gym
3:30 pm - 4:25 pm
L3A2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
L4 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
Mighty Mites 1
3:30 pm - 4:55 pm
TEAM
3:30 pm - 8:00 pm
Dance Star 1 Hip Hop
4:00 pm - 4:40 pm
GTSA
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim- Short Course
4:00 pm - 8:00 pm
youth tennis
4:00 pm - 5:00 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
4:15 pm - 4:55 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Kinder Hip Hop
4:45 pm - 5:25 pm
Hunt Center: Strength & Conditioning with Val
5:00 pm - 6:00 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:00 pm - 5:40 pm
Gym Stars 2
5:30 pm - 6:30 pm
Gym Stars 3
5:30 pm - 6:30 pm
L6/L7/L8/L9/L10 Optional Team Wayne Papy
5:30 pm - 8:25 pm
XCEL Gold Optional Team
5:30 pm - 8:25 pm
Dance Star 2 Hip Hop Wayne Papy
5:45 pm - 6:25 pm
Tiny Tumblers
5:45 pm - 6:40 pm
Baseball Training SH W/S
6:00 pm - 8:00 pm
Hunt Center: Fitness Bootcamp with Keyetta
6:00 pm - 6:45 pm
Lap Swim
6:00 pm - 8:00 pm
Open Gym Basketball Port Tampa
6:00 pm - 9:00 pm
Pottery Wheel - All levels
6:00 pm - 9:00 pm
Springhill Extended Hours Open Gym
6:00 pm - 8:00 pm
Boys In Action I
6:30 pm - 7:25 pm
open gym volleyball
6:30 pm - 9:30 pm
XCEL Silver Optional Team
6:30 pm - 8:25 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
6:45 pm - 7:25 pm
Showstars Senior 1 Tap Wayne Papy
6:45 pm - 7:40 pm
african dance
7:00 pm - 9:30 pm
Dance Stars 2
7:00 pm - 7:55 pm
Dance Stars 3
7:00 pm - 7:55 pm
youth tennis
7:00 pm - 8:00 pm
Karate Uechi Ryu with Reza
7:30 pm - 8:30 pm
Showstars Senior 1 Ballet Wayne Papy
7:45 pm - 8:40 pm
16
Tuesday 04/16/2024
Youth Soccer Port Tampa
4:30 am - 5:30 pm
GTSA
5:30 am - 6:30 am
Lap Swim- Long Course
5:30 am - 11:30 am
Lap Swim
6:00 am - 12:00 pm
TEAM
6:00 am - 7:45 pm
Lap Swim
7:00 am - 12:00 pm
barksdale Open Billiards Room
8:00 am - 6:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Shuffleboard
8:00 am - 6:00 pm
Pottery Wheel - All levels
9:00 am - 12:00 pm
Open Swim - Feature Pool
9:30 am - 6:30 pm
Synch Rays
9:30 am - 12:00 pm
Arts and Crafts Club Port Tampa
10:00 am - 12:00 pm
Hunt Center: Adult Fit with Jeff
10:00 am - 10:45 am
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Lap Swim
10:00 am - 2:00 pm
Open Swim
10:00 am - 6:00 pm
Aqua Exercise
10:30 am - 11:30 am
Aqua Exercise
11:00 am - 12:00 pm
Aqua Exercise
11:00 am - 11:45 am
Barksdale: Strength Training with Clarence
11:00 am - 11:45 am
Open Gym Basketball Port Tampa
11:00 am - 1:00 pm
Aqua Exercise
11:30 am - 12:30 pm
Intaglio - Copper Plate etch printing, Aquatint & Mezzotint
12:00 pm - 3:00 pm
Oil Painting with the Masters
12:00 pm - 3:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 7:30 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
Pottery Wheel - All levels
1:00 pm - 4:00 pm
After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
After School DeSoto
2:00 pm - 6:00 pm
After School Dr. MLK
2:00 pm - 6:00 pm
After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
After School Friendship
2:00 pm - 6:00 pm
After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
After School Gwen Miller
2:00 pm - 6:00 pm
After School Henry & Ola
2:00 pm - 6:00 pm
After School Highland Pines
2:00 pm - 6:00 pm
After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kwane Doster
2:00 pm - 6:00 pm
After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
After School PAL
2:00 pm - 6:00 pm
After School Port Tampa
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rey Park
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rowlett
2:00 pm - 6:00 pm
After School Springhill
2:00 pm - 6:00 pm
After School Temple Crest
2:00 pm - 6:00 pm
After School Williams
2:00 pm - 6:00 pm
Open Swim
2:00 pm - 8:00 pm
Teen After School Henry and Ola
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School MLK
2:00 pm - 6:00 pm
Side By Side Art Class
2:30 pm - 3:30 pm
Girls Kinder Gym
3:30 pm - 4:25 pm
Gym Stars 1
3:30 pm - 4:25 pm
L2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
L4 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
Mighty Mites 2
3:30 pm - 4:55 pm
TEAM
3:30 pm - 7:30 pm
Preschool Dance
3:45 pm - 4:25 pm
Dance Stars 1
4:00 pm - 4:55 pm
GTSA
4:00 pm - 7:30 pm
Kids Clay
4:00 pm - 5:30 pm
Kinder Dance
4:00 pm - 4:55 pm
Lap Swim
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim
4:00 pm - 6:30 pm
Lap Swim- Short Course
4:00 pm - 8:00 pm
TEAM
4:00 pm - 6:00 pm
Transitional
4:00 pm - 4:40 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
4:15 pm - 4:55 pm
Dance Starlets 1 Wayne Papy
4:30 pm - 5:25 pm
Girls Kinder Gym
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 1
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Dance Stars 1
5:00 pm - 5:55 pm
Kinder Dance
5:00 pm - 5:55 pm
Lap Swim
5:00 pm - 7:30 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:00 pm - 5:40 pm
youth tennis
5:00 pm - 6:00 pm
Dance Starlets 2 Wayne Papy
5:30 pm - 6:25 pm
Girls Kinder Gym
5:30 pm - 6:25 pm
Gym Stars 1
5:30 pm - 6:25 pm
Gym Stars 2
5:30 pm - 6:25 pm
L6/L7/L8/L9/L10 Optional Team Wayne Papy
5:30 pm - 8:25 pm
Permission Gym Stars 4
5:30 pm - 6:25 pm
Softball Training SH W/S
5:30 pm
Synch Rays
5:30 pm - 8:00 pm
XCEL Gold Optional Team
5:30 pm - 8:25 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:45 pm - 6:25 pm
Glass Fusion
6:00 pm - 9:00 pm
Hunt Center: Fitness Bootcamp with Keyetta
6:00 pm - 6:45 pm
Permission Junior Hip Hop Wayne Papy
6:00 pm - 6:55 pm
Pottery Wheel - All levels
6:00 pm - 9:00 pm
Springhill Extended Hours Open Gym
6:00 pm - 8:00 pm
Table Tennis Club Port Tampa
6:00 pm - 9:00 pm
Girls Kinder Gym
6:30 pm - 7:25 pm
Gym Stars 1
6:30 pm - 7:25 pm
Line Dance Port Tampa
6:30 pm - 7:30 pm
Permission Gym Stars 4 New Tampa
6:30 pm - 7:25 pm
Adult Cardio Funk New Tampa
7:00 pm - 7:55 pm
Dance Stars 2
7:00 pm - 7:55 pm
Permission Dance Stars 3
7:00 pm - 7:55 pm
Permission Intermediate Lyrical
7:00 pm - 7:55 pm
Permission Senior Hip Hop
7:00 pm - 7:55 pm
Intermediate Tumbling
7:30 pm - 8:25 pm
Karate Uechi Ryu with Reza
7:30 pm - 8:30 pm
17
Wednesday 04/17/2024
Kinder Dance
4:45 am - 5:40 pm
Lap Swim- Short Course
5:30 am - 12:00 pm
Lap Swim
6:00 am - 12:00 pm
Lap Swim
7:00 am - 12:00 pm
barksdale Open Billiards Room
8:00 am - 6:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Shuffleboard
8:00 am - 6:00 pm
Aqua Exercise
8:30 am - 9:30 am
Glass Fusion
9:00 am - 12:00 pm
Parent & Tot
9:00 am - 9:40 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:15 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:30 am
Open Swim - Feature Pool
9:30 am - 6:30 pm
Synch Rays
9:30 am - 12:00 pm
Barksdale: Interval Training with Meredith
10:00 am - 11:00 am
Hunt Center: Bunco
10:00 am - 11:00 am
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Lap Swim
10:00 am - 2:00 pm
Open Swim
10:00 am - 6:00 pm
Transitional Gymnastics
10:00 am - 10:45 am
Aqua Exercise
10:30 am - 11:30 am
Aqua Exercise
11:00 am - 11:45 am
Aqua Exercise
11:00 am - 12:00 pm
Barksdale: Beginner Line Dancing with Gail
11:00 am - 11:45 am
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 8:00 pm
Picture it in Pastels
12:00 pm - 3:00 pm
Pottery Wheel - All levels
12:00 pm - 3:00 pm
Barksdale: Circuit Training with Charlie
1:00 pm - 2:00 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
Home School Art
1:30 pm - 3:00 pm
After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
After School DeSoto
2:00 pm - 6:00 pm
After School Dr. MLK
2:00 pm - 6:00 pm
After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
After School Friendship
2:00 pm - 6:00 pm
After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
After School Gwen Miller
2:00 pm - 6:00 pm
After School Henry & Ola
2:00 pm - 6:00 pm
After School Highland Pines
2:00 pm - 6:00 pm
After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kwane Doster
2:00 pm - 6:00 pm
After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
After School PAL
2:00 pm - 6:00 pm
After School Port Tampa
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rey Park
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rowlett
2:00 pm - 6:00 pm
After School Springhill
2:00 pm - 6:00 pm
After School Temple Crest
2:00 pm - 6:00 pm
After School Williams
2:00 pm - 6:00 pm
Open Swim
2:00 pm - 6:00 pm
Teen After School Henry and Ola
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School MLK
2:00 pm - 6:00 pm
Open Swim
2:30 pm - 6:30 pm
Preschool Dance
3:15 pm - 3:55 pm
Families Create
3:30 pm - 5:00 pm
Gym Stars 1
3:30 pm - 4:25 pm
L3A2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
L4 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
Mighty Mites 1
3:30 pm - 4:55 pm
Parent & Tot
3:30 pm - 4:10 pm
TEAM
3:30 pm - 8:00 pm
Clay Play! Youth Ceramics
4:00 pm - 5:15 pm
GTSA
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim- Short Course
4:00 pm - 8:00 pm
Plein Air Sketchbook - 4 week workshop
4:00 pm - 7:00 pm
Preschool Dance
4:00 pm - 4:40 pm
youth tennis
4:00 pm - 5:00 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
4:15 pm - 4:55 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 3
4:30 pm - 5:25 pm
Preschool Dance
4:45 pm - 5:25 pm
Transitional
4:45 pm - 5:25 pm
Hunt: Creative Arts with Brianna
5:00 pm - 6:00 pm
Lap Swim
5:00 pm - 8:00 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:00 pm - 5:40 pm
Gym Stars 2
5:30 pm - 6:25 pm
Gym Stars 3
5:30 pm - 6:25 pm
L6/L7/L8/L9/L10 Optional Team Wayne Papy
5:30 pm - 8:25 pm
Preschool Dance
5:30 pm - 6:10 pm
Synch Rays
5:30 pm - 8:00 pm
XCEL Gold Optional Team
5:30 pm - 8:25 pm
Kinder Hip Hop
5:45 pm - 6:25 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:45 pm - 6:25 pm
Baseball Training SH W/S
6:00 pm - 8:00 pm
Glass Fusion
6:00 pm - 8:30 pm
Hunt Center: Fitness Bootcamp with Keyetta
6:00 pm - 6:45 pm
Lap Swim
6:00 pm - 8:00 pm
Open Gym Basketball Port Tampa
6:00 pm - 9:00 pm
Pottery Wheel - All levels
6:00 pm - 9:00 pm
Springhill Extended Hours Open Gym
6:00 pm - 8:00 pm
Preschool Dance
6:15 pm - 6:55 pm
Boys In Action I
6:30 pm - 7:25 pm
Boys Kinder Gym
6:30 pm - 7:25 pm
Dance Star 1 Hip Hop
6:30 pm - 7:10 pm
XCEL Silver Optional Team
6:30 pm - 8:25 pm
Adult Cardio Funk New Tampa
7:00 pm - 7:55 pm
Wednesday Cardio Tennis w/ Kettell
7:00 pm - 8:00 pm
Dance Star 3 Hip Hop
7:15 pm - 8:10 pm
Advance Tumbling
7:30 pm - 8:30 pm
Beginner Tumbling-Younger
7:30 pm - 8:10 pm
Karate Uechi Ryu with Reza
7:30 pm - 8:30 pm
Showstars Senior 1 Jazz Wayne Papy
7:45 pm - 8:40 pm
18
Thursday 04/18/2024
Youth Soccer Port Tampa
4:30 am - 5:30 pm
GTSA
5:30 am - 6:30 am
Lap Swim- Short Course
5:30 am - 12:00 pm
Lap Swim
6:00 am - 12:00 pm
Lap Swim
7:00 am - 12:00 pm
barksdale Open Billiards Room
8:00 am - 6:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Shuffleboard
8:00 am - 6:00 pm
Pottery Wheel - All levels
9:00 am - 12:00 pm
Open Swim - Feature Pool
9:30 am - 6:30 pm
Synch Rays
9:30 am - 12:00 pm
Bunco Club Port Tampa
10:00 am - 2:00 pm
Glass Fusion
10:00 am - 12:30 pm
Hunt Center: Adult Fit with Jeff
10:00 am - 10:45 am
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Lap Swim
10:00 am - 2:00 pm
Open Swim
10:00 am - 6:00 pm
Aqua Exercise
10:30 am - 11:30 am
Transitional
10:30 am - 11:15 am
Aqua Exercise
11:00 am - 11:45 am
Aqua Exercise
11:00 am - 12:00 pm
Barksdale: Strength Training with Clarence
11:00 am - 11:45 am
Open Gym Basketball Port Tampa
11:00 am - 1:00 pm
Aqua Exercise
11:30 am - 12:30 pm
Barksdale: Senior Fitness with Val
12:00 pm - 12:45 pm
Open Swim
12:00 pm - 8:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Glass Fusion
1:00 pm - 4:00 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
Pottery Wheel - All levels
1:00 pm - 4:00 pm
After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
After School DeSoto
2:00 pm - 6:00 pm
After School Dr. MLK
2:00 pm - 6:00 pm
After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
After School Friendship
2:00 pm - 6:00 pm
After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
After School Gwen Miller
2:00 pm - 6:00 pm
After School Henry & Ola
2:00 pm - 6:00 pm
After School Highland Pines
2:00 pm - 6:00 pm
After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kwane Doster
2:00 pm - 6:00 pm
After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
After School PAL
2:00 pm - 6:00 pm
After School Port Tampa
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rey Park
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rowlett
2:00 pm - 6:00 pm
After School Springhill
2:00 pm - 6:00 pm
After School Temple Crest
2:00 pm - 6:00 pm
After School Williams
2:00 pm - 6:00 pm
Open Swim
2:00 pm - 8:00 pm
Teen After School Henry and Ola
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School MLK
2:00 pm - 6:00 pm
Families Create
3:30 pm - 5:00 pm
L2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
L4 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
Mighty Mites 2
3:30 pm - 4:55 pm
TEAM
3:30 pm - 8:00 pm
GTSA
4:00 pm - 7:30 pm
Lap Swim
4:00 pm - 6:30 pm
Lap Swim
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim- Short Course
4:00 pm - 8:00 pm
Transitional
4:00 pm - 4:40 pm
Transitional Gymnastics
4:15 pm - 4:55 pm
Dance Starlets 1 Wayne Papy
4:30 pm - 5:25 pm
Girls Kinder Gym
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 1
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Kinder Dance
4:30 pm - 5:25 pm
Permission Junior Lyrical
4:30 pm - 5:25 pm
Lap Swim
5:00 pm - 8:00 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:00 pm - 5:40 pm
youth tennis
5:00 pm - 6:00 pm
Dance Star 1 & 2 Lyrical
5:30 pm - 6:25 pm
Dance Starlets 2 Wayne Papy
5:30 pm - 6:25 pm
Girls Kinder Gym
5:30 pm - 6:25 pm
Gym Stars 1
5:30 pm - 6:25 pm
L6/L7/L8/L9/L10 Optional Team Wayne Papy
5:30 pm - 8:25 pm
Permission Gym Stars 1 & 2 New Tampa
5:30 pm - 6:25 pm
Permission Gym Stars 4
5:30 pm - 6:25 pm
Permission Pre-Pointe Class
5:30 pm - 6:25 pm
Softball Training SH W/S
5:30 pm
Synch Rays
5:30 pm - 8:00 pm
XCEL Gold Optional Team
5:30 pm - 8:25 pm
Permission Intermediate Hip Hop
5:45 pm - 6:40 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:45 pm - 6:25 pm
Hunt Center: Fitness Bootcamp with Keyetta
6:00 pm - 6:45 pm
Oil Painting - All Levels
6:00 pm - 9:00 pm
Pottery Wheel - All levels
6:00 pm - 9:00 pm
Springhill Extended Hours Open Gym
6:00 pm - 8:00 pm
Table Tennis Club Port Tampa
6:00 pm - 9:00 pm
Transitional
6:15 pm - 6:55 pm
Dance Star 3 Lyrical
6:30 pm - 7:25 pm
Girls Kinder Gym
6:30 pm - 7:25 pm
Gym Stars 1
6:30 pm - 7:25 pm
Permission Gym Stars 4 New Tampa
6:30 pm - 7:25 pm
Permission Intermediate Hip Hop Wayne Papy
6:30 pm - 7:25 pm
Transitional
6:30 pm - 7:10 pm
Permisison Senior Hip Hop
6:45 pm - 7:40 pm
Adult Cardio Funk Wayne Papy
7:30 pm - 8:25 pm
Beginner Tumbling-Older
7:30 pm - 8:10 pm
Permission Pointe Class
7:30 pm - 8:25 pm
Permisison Senior Hip Hop
7:45 pm - 8:40 pm
19
Friday 04/19/2024
GTSA
5:30 am - 6:30 am
Lap Swim- Long Course
5:30 am - 11:30 am
Lap Swim
6:00 am - 12:00 pm
TEAM
6:00 am - 7:45 pm
Lap Swim
7:00 am - 11:30 am
barksdale Open Billiards Room
8:00 am - 6:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 11:30 am
Shuffleboard
8:00 am - 6:00 pm
Aqua Exercise
8:30 am - 9:30 am
Cardio Tennis w/ Kettell
9:00 am - 10:00 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:30 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:15 am
Open Swim - Feature Pool
9:30 am - 11:30 am
Barksale: Line Dancing with Gail
10:00 am - 10:45 am
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Lap Swim
10:00 am - 11:45 am
Open Swim
10:00 am - 12:00 pm
Aqua Exercise
10:30 am - 11:30 am
Aqua Exercise
10:30 am - 11:15 am
Aqua Exercise
10:45 am - 11:45 am
Hunt: Creative Writing with Keyetta
1:00 pm - 2:00 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
After School DeSoto
2:00 pm - 6:00 pm
After School Dr. MLK
2:00 pm - 6:00 pm
After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
After School Friendship
2:00 pm - 6:00 pm
After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
After School Gwen Miller
2:00 pm - 6:00 pm
After School Henry & Ola
2:00 pm - 6:00 pm
After School Highland Pines
2:00 pm - 6:00 pm
After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kwane Doster
2:00 pm - 6:00 pm
After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
After School PAL
2:00 pm - 6:00 pm
After School Port Tampa
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rey Park
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rowlett
2:00 pm - 6:00 pm
After School Springhill
2:00 pm - 6:00 pm
After School Temple Crest
2:00 pm - 6:00 pm
After School Williams
2:00 pm - 6:00 pm
Teen After School Henry and Ola
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School MLK
2:00 pm - 6:00 pm
Lap Swim- Short Course
2:30 pm - 6:30 pm
Open Swim
2:30 pm - 6:30 pm
Open Swim
2:30 pm - 4:00 pm
Open Swim
2:30 pm - 8:00 pm
Open Swim
2:30 pm - 4:00 pm
Open Swim
2:30 pm - 6:00 pm
Open Swim
2:30 pm - 5:00 pm
Open Swim - Feature Pool
2:30 pm - 6:30 pm
L2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
L3A2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
GTSA
4:00 pm - 6:30 pm
Lap Swim
4:00 pm - 8:00 pm
TEAM
4:00 pm - 6:00 pm
Teen Glass Fusion
4:30 pm - 6:00 pm
Teen Wheel & Handbuilding
4:30 pm - 6:00 pm
Hunt Center: Strength & Conditioning with Val
5:00 pm - 6:00 pm
Teen Drawing & Painting
5:00 pm - 6:00 pm
L6/L7/L8/L9/L10 Optional Team Wayne Papy
5:30 pm - 8:25 pm
XCEL Gold Optional Team
5:30 pm - 8:25 pm
Baseball Training on Fridays
6:00 pm - 8:00 pm
Springhill Extended Hours Open Gym
6:00 pm - 8:00 pm
20
Saturday 04/20/2024
Youth Soccer Port Tampa
4:30 am - 5:30 pm
GTSA
7:00 am - 10:15 am
Lap Swim
7:00 am - 12:00 pm
Lap Swim- Short Course
7:00 am - 12:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 11:30 am
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Lifeguard Training
8:00 am - 1:00 pm
TEAM
8:00 am - 10:45 am
Adult Swim Lessons
8:15 am - 8:45 am
Adult Swim Lessons
8:30 am - 9:00 am
Boys Kinder Gym
9:00 am - 9:55 am
Girls Kinder Gym
9:00 am - 9:55 am
Hatha Yoga with Nancy Scott
9:00 am - 10:00 am
Parent & Tot
9:00 am - 9:40 am
Parent/Child Aquatics
9:00 am - 9:30 am
Parent/Child Aquatics
9:00 am - 9:30 am
Preschool Dance
9:00 am - 9:40 am
Parent/Child Aquatics
9:15 am - 9:45 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:15 am
Pre-School Aquatics
9:45 am - 10:15 am
Pre-School Aquatics
9:45 am - 10:15 am
Gym Stars 1
10:00 am - 10:55 am
Gym Stars 2
10:00 am - 10:55 am
Gym Stars 2
10:00 am - 10:55 am
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Kinder Dance
10:00 am - 10:55 am
Lifeguard Reviewat Del Rio Pool
10:00 am - 3:00 pm
Lifeguard Training
10:00 am - 3:00 pm
Open Swim
10:00 am - 3:00 pm
Open Swim - Feature Pool
10:00 am - 4:00 pm
Pre-School Aquatics
10:00 am - 10:30 am
Pre-School Aquatics
10:00 am - 10:30 am
Preschool Gymnastics Wayne Papy
10:00 am - 10:40 am
Showstars Senior 1 Production Wayne Papy
10:00 am - 11:55 am
Showstars Senior 2 Production Wayne Papy
10:00 am - 11:55 am
Transitional
10:00 am - 10:40 am
Learn to Swim
10:30 am - 11:00 am
Learn to Swim
10:30 am - 11:00 am
Learn to Swim
10:30 am - 11:00 am
Learn to Swim
10:45 am - 11:15 am
Adult Swim Lessons
11:00 am - 11:30 am
Aqua Exercise
11:00 am - 11:45 am
Boys In Action I
11:00 am - 11:55 am
Gym Stars 2
11:00 am - 11:55 am
Gym Stars 3
11:00 am - 11:55 am
Learn to Swim
11:00 am - 11:30 am
Open Swim
11:00 am - 2:00 pm
Pre-School Swim Lessons
11:00 am - 11:30 am
Transitional Gymnastics
11:00 am - 11:40 am
Adult Swim Lessons
11:15 am - 11:45 am
Aqua Exercise
11:30 am - 12:30 pm
Open Swim
11:30 am - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 3:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Performance Team Wayne Papy
12:00 pm - 1:25 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
Basketball Practice
2:30 pm - 4:30 pm
Basketball Training
2:30 pm - 4:30 pm
Karate Uechi Ryu with Reza
7:30 pm - 8:30 pm
21
Sunday 04/21/2024
Lifeguard Training
10:00 am - 3:00 pm
Open Swim - Feature Pool
10:00 am - 4:00 pm
Open Swim - Feature Pool
10:00 am - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
LMO Adult Open Gym
4:00 pm - 6:00 pm
22
Monday 04/22/2024
Lap Swim- Short Course
5:30 am - 12:00 pm
Lap Swim
6:00 am - 12:00 pm
barksdale Open Billiards Room
8:00 am - 6:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Shuffleboard
8:00 am - 6:00 pm
Aqua Exercise
8:30 am - 9:30 am
Glass Fusion
9:00 am - 12:00 pm
Pottery Wheel - All levels
9:00 am - 12:00 pm
Aqua Exercise
9:30 am - 10:15 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:30 am
Barksale: Line Dancing with Gail
10:00 am - 10:45 am
Barksdale: Bingo Fun with Clarence
10:00 am - 12:00 pm
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Lap Swim
10:00 am - 2:00 pm
Open Swim
10:00 am - 6:00 pm
Pre-School Aquatics
10:00 am - 10:30 am
Watercolor Painting - All Levels
10:00 am - 1:00 pm
Adult Swim Lessons
10:45 am - 11:00 am
Aqua Exercise
11:00 am - 12:00 pm
Barksdale: Conditioning with Meredith
11:00 am - 11:45 am
Hunt Center: Creative Arts with Brianna
11:15 am - 12:00 pm
Barksdale Circuit Training with Charlie
12:00 pm - 12:45 pm
Open Swim
12:00 pm - 8:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Barksdale: Dominoes
12:45 pm - 2:00 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
Pottery Wheel - All levels
1:00 pm - 4:00 pm
After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
After School DeSoto
2:00 pm - 6:00 pm
After School Dr. MLK
2:00 pm - 6:00 pm
After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
After School Friendship
2:00 pm - 6:00 pm
After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
After School Gwen Miller
2:00 pm - 6:00 pm
After School Henry & Ola
2:00 pm - 6:00 pm
After School Highland Pines
2:00 pm - 6:00 pm
After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kwane Doster
2:00 pm - 6:00 pm
After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
After School PAL
2:00 pm - 6:00 pm
After School Port Tampa
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rey Park
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rowlett
2:00 pm - 6:00 pm
After School Springhill
2:00 pm - 6:00 pm
After School Temple Crest
2:00 pm - 6:00 pm
After School Williams
2:00 pm - 6:00 pm
Barksdale: Pickleball Lessons
2:00 pm - 3:00 pm
Open Swim
2:00 pm - 6:00 pm
Teen After School Henry and Ola
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School MLK
2:00 pm - 6:00 pm
Lap Swim
3:00 pm - 8:00 pm
Boys Kinder Gym
3:30 pm - 4:25 pm
Girls Kinder Gym
3:30 pm - 4:25 pm
L3A2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
L4 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
Mighty Mites 1
3:30 pm - 4:55 pm
Pre-School Aquatics
3:30 pm - 4:00 pm
TEAM
3:30 pm - 8:00 pm
Dance Star 1 Hip Hop
4:00 pm - 4:40 pm
GTSA
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim- Short Course
4:00 pm - 8:00 pm
youth tennis
4:00 pm - 5:00 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
4:15 pm - 4:55 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Kinder Hip Hop
4:45 pm - 5:25 pm
Hunt Center: Strength & Conditioning with Val
5:00 pm - 6:00 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:00 pm - 5:40 pm
Gym Stars 2
5:30 pm - 6:30 pm
Gym Stars 3
5:30 pm - 6:30 pm
L6/L7/L8/L9/L10 Optional Team Wayne Papy
5:30 pm - 8:25 pm
XCEL Gold Optional Team
5:30 pm - 8:25 pm
Dance Star 2 Hip Hop Wayne Papy
5:45 pm - 6:25 pm
Tiny Tumblers
5:45 pm - 6:40 pm
Adult Swim Lessons
6:00 pm - 6:30 pm
Baseball Training SH W/S
6:00 pm - 8:00 pm
Hunt Center: Fitness Bootcamp with Keyetta
6:00 pm - 6:45 pm
Lap Swim
6:00 pm - 8:00 pm
Learn to Swim
6:00 pm - 6:30 pm
Open Gym Basketball Port Tampa
6:00 pm - 9:00 pm
Pottery Wheel - All levels
6:00 pm - 9:00 pm
Springhill Extended Hours Open Gym
6:00 pm - 8:00 pm
Boys In Action I
6:30 pm - 7:25 pm
open gym volleyball
6:30 pm - 9:30 pm
XCEL Silver Optional Team
6:30 pm - 8:25 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
6:45 pm - 7:25 pm
Showstars Senior 1 Tap Wayne Papy
6:45 pm - 7:40 pm
african dance
7:00 pm - 9:30 pm
Dance Stars 2
7:00 pm - 7:55 pm
Dance Stars 3
7:00 pm - 7:55 pm
youth tennis
7:00 pm - 8:00 pm
Karate Uechi Ryu with Reza
7:30 pm - 8:30 pm
Showstars Senior 1 Ballet Wayne Papy
7:45 pm - 8:40 pm
23
Tuesday 04/23/2024
Youth Soccer Port Tampa
4:30 am - 5:30 pm
GTSA
5:30 am - 6:30 am
Lap Swim- Long Course
5:30 am - 11:30 am
Lap Swim
6:00 am - 12:00 pm
TEAM
6:00 am - 7:45 pm
Lap Swim
7:00 am - 12:00 pm
barksdale Open Billiards Room
8:00 am - 6:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Shuffleboard
8:00 am - 6:00 pm
Adult Swim Lessons
8:30 am - 9:00 am
Parent/Child Aquatics
9:00 am - 9:30 am
Parent/Child Aquatics
9:00 am - 9:30 am
Parent/Child Aquatics
9:00 am - 9:30 am
Pottery Wheel - All levels
9:00 am - 12:00 pm
Open Swim - Feature Pool
9:30 am - 6:30 pm
Pre-School Aquatics
9:30 am - 10:00 am
Pre-School Aquatics
9:30 am - 10:00 am
Pre-School Swim Lessons
9:30 am - 10:00 am
Synch Rays
9:30 am - 12:00 pm
Arts and Crafts Club Port Tampa
10:00 am - 12:00 pm
Hunt Center: Adult Fit with Jeff
10:00 am - 10:45 am
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Lap Swim
10:00 am - 2:00 pm
Open Swim
10:00 am - 6:00 pm
Aqua Exercise
10:30 am - 11:30 am
Aqua Exercise
11:00 am - 11:45 am
Aqua Exercise
11:00 am - 12:00 pm
Barksdale: Strength Training with Clarence
11:00 am - 11:45 am
Open Gym Basketball Port Tampa
11:00 am - 1:00 pm
Aqua Exercise
11:30 am - 12:30 pm
Intaglio - Copper Plate etch printing, Aquatint & Mezzotint
12:00 pm - 3:00 pm
Oil Painting with the Masters
12:00 pm - 3:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 7:30 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
Pottery Wheel - All levels
1:00 pm - 4:00 pm
After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
After School DeSoto
2:00 pm - 6:00 pm
After School Dr. MLK
2:00 pm - 6:00 pm
After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
After School Friendship
2:00 pm - 6:00 pm
After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
After School Gwen Miller
2:00 pm - 6:00 pm
After School Henry & Ola
2:00 pm - 6:00 pm
After School Highland Pines
2:00 pm - 6:00 pm
After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kwane Doster
2:00 pm - 6:00 pm
After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
After School PAL
2:00 pm - 6:00 pm
After School Port Tampa
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rey Park
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rowlett
2:00 pm - 6:00 pm
After School Springhill
2:00 pm - 6:00 pm
After School Temple Crest
2:00 pm - 6:00 pm
After School Williams
2:00 pm - 6:00 pm
Open Swim
2:00 pm - 8:00 pm
Teen After School Henry and Ola
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School MLK
2:00 pm - 6:00 pm
Side By Side Art Class
2:30 pm - 3:30 pm
Parent/Child Aquatics
3:00 pm - 3:30 pm
Girls Kinder Gym
3:30 pm - 4:25 pm
Gym Stars 1
3:30 pm - 4:25 pm
L2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
L4 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
Mighty Mites 2
3:30 pm - 4:55 pm
TEAM
3:30 pm - 7:30 pm
Preschool Dance
3:45 pm - 4:25 pm
Dance Stars 1
4:00 pm - 4:55 pm
GTSA
4:00 pm - 7:30 pm
Kids Clay
4:00 pm - 5:30 pm
Kinder Dance
4:00 pm - 4:55 pm
Lap Swim
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim
4:00 pm - 6:30 pm
Lap Swim- Short Course
4:00 pm - 8:00 pm
Roy Jenkins Youth Swim Club
4:00 pm - 5:00 pm
TEAM
4:00 pm - 6:00 pm
Transitional
4:00 pm - 4:40 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
4:15 pm - 4:55 pm
Dance Starlets 1 Wayne Papy
4:30 pm - 5:25 pm
Girls Kinder Gym
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 1
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Dance Stars 1
5:00 pm - 5:55 pm
Kinder Dance
5:00 pm - 5:55 pm
Lap Swim
5:00 pm - 7:30 pm
Parent/Child Aquatics
5:00 pm - 5:30 pm
Pre-School Aquatics
5:00 pm - 5:30 pm
Pre-School Aquatics
5:00 pm - 5:30 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:00 pm - 5:40 pm
youth tennis
5:00 pm - 6:00 pm
Dance Starlets 2 Wayne Papy
5:30 pm - 6:25 pm
Girls Kinder Gym
5:30 pm - 6:25 pm
Gym Stars 1
5:30 pm - 6:25 pm
Gym Stars 2
5:30 pm - 6:25 pm
L6/L7/L8/L9/L10 Optional Team Wayne Papy
5:30 pm - 8:25 pm
Learn to Swim
5:30 pm - 6:00 pm
Learn to Swim
5:30 pm - 6:00 pm
Novice Swim Club
5:30 pm - 6:00 pm
Permission Gym Stars 4
5:30 pm - 6:25 pm
Pre-School Aquatics
5:30 pm - 6:00 pm
Softball Training SH W/S
5:30 pm
Synch Rays
5:30 pm - 8:00 pm
XCEL Gold Optional Team
5:30 pm - 8:25 pm
Learn to Swim
5:45 pm - 6:15 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:45 pm - 6:25 pm
Adult Swim Lessons
6:00 pm - 6:30 pm
Glass Fusion
6:00 pm - 9:00 pm
Hunt Center: Fitness Bootcamp with Keyetta
6:00 pm - 6:45 pm
Learn to Swim
6:00 pm - 6:30 pm
Permission Junior Hip Hop Wayne Papy
6:00 pm - 6:55 pm
Pottery Wheel - All levels
6:00 pm - 9:00 pm
Pre-School Aquatics
6:00 pm - 6:30 pm
Springhill Extended Hours Open Gym
6:00 pm - 8:00 pm
Table Tennis Club Port Tampa
6:00 pm - 9:00 pm
Adult Swim Lessons
6:30 pm - 7:00 pm
Girls Kinder Gym
6:30 pm - 7:25 pm
Gym Stars 1
6:30 pm - 7:25 pm
Line Dance Port Tampa
6:30 pm - 7:30 pm
Permission Gym Stars 4 New Tampa
6:30 pm - 7:25 pm
Adult Cardio Funk New Tampa
7:00 pm - 7:55 pm
Adult Swim Lessons
7:00 pm - 7:30 pm
Dance Stars 2
7:00 pm - 7:55 pm
Permission Dance Stars 3
7:00 pm - 7:55 pm
Permission Intermediate Lyrical
7:00 pm - 7:55 pm
Permission Senior Hip Hop
7:00 pm - 7:55 pm
Intermediate Tumbling
7:30 pm - 8:25 pm
Karate Uechi Ryu with Reza
7:30 pm - 8:30 pm
24
Wednesday 04/24/2024
Kinder Dance
4:45 am - 5:40 pm
Lap Swim- Short Course
5:30 am - 12:00 pm
Lap Swim
6:00 am - 12:00 pm
Lap Swim
7:00 am - 12:00 pm
barksdale Open Billiards Room
8:00 am - 6:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Shuffleboard
8:00 am - 6:00 pm
Aqua Exercise
8:30 am - 9:30 am
Glass Fusion
9:00 am - 12:00 pm
Parent & Tot
9:00 am - 9:40 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:30 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:15 am
Novice Swim Club
9:30 am - 10:30 am
Open Swim - Feature Pool
9:30 am - 6:30 pm
Synch Rays
9:30 am - 12:00 pm
Barksdale: Interval Training with Meredith
10:00 am - 11:00 am
Hunt Center: Bunco
10:00 am - 11:00 am
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Lap Swim
10:00 am - 2:00 pm
Open Swim
10:00 am - 6:00 pm
Pre-School Aquatics
10:00 am - 10:30 am
Transitional Gymnastics
10:00 am - 10:45 am
Aqua Exercise
10:30 am - 11:30 am
Adult Swim Lessons
10:45 am - 11:00 am
Aqua Exercise
11:00 am - 11:45 am
Aqua Exercise
11:00 am - 12:00 pm
Barksdale: Beginner Line Dancing with Gail
11:00 am - 11:45 am
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 8:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Picture it in Pastels
12:00 pm - 3:00 pm
Pottery Wheel - All levels
12:00 pm - 3:00 pm
Barksdale: Circuit Training with Charlie
1:00 pm - 2:00 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
Home School Art
1:30 pm - 3:00 pm
After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
After School DeSoto
2:00 pm - 6:00 pm
After School Dr. MLK
2:00 pm - 6:00 pm
After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
After School Friendship
2:00 pm - 6:00 pm
After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
After School Gwen Miller
2:00 pm - 6:00 pm
After School Henry & Ola
2:00 pm - 6:00 pm
After School Highland Pines
2:00 pm - 6:00 pm
After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kwane Doster
2:00 pm - 6:00 pm
After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
After School PAL
2:00 pm - 6:00 pm
After School Port Tampa
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rey Park
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rowlett
2:00 pm - 6:00 pm
After School Springhill
2:00 pm - 6:00 pm
After School Temple Crest
2:00 pm - 6:00 pm
After School Williams
2:00 pm - 6:00 pm
Open Swim
2:00 pm - 6:00 pm
Teen After School Henry and Ola
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School MLK
2:00 pm - 6:00 pm
Open Swim
2:30 pm - 6:30 pm
Preschool Dance
3:15 pm - 3:55 pm
Families Create
3:30 pm - 5:00 pm
Gym Stars 1
3:30 pm - 4:25 pm
L3A2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
L4 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
Mighty Mites 1
3:30 pm - 4:55 pm
Parent & Tot
3:30 pm - 4:10 pm
Pre-School Aquatics
3:30 pm - 4:00 pm
TEAM
3:30 pm - 8:00 pm
Clay Play! Youth Ceramics
4:00 pm - 5:15 pm
GTSA
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim- Short Course
4:00 pm - 8:00 pm
Plein Air Sketchbook - 4 week workshop
4:00 pm - 7:00 pm
Pre-School Aquatics
4:00 pm - 4:30 pm
Preschool Dance
4:00 pm - 4:40 pm
youth tennis
4:00 pm - 5:00 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
4:15 pm - 4:55 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 3
4:30 pm - 5:25 pm
Learn to Swim
4:30 pm - 5:00 pm
Preschool Dance
4:45 pm - 5:25 pm
Transitional
4:45 pm - 5:25 pm
Hunt: Creative Arts with Brianna
5:00 pm - 6:00 pm
Lap Swim
5:00 pm - 8:00 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:00 pm - 5:40 pm
Gym Stars 2
5:30 pm - 6:25 pm
Gym Stars 3
5:30 pm - 6:25 pm
L6/L7/L8/L9/L10 Optional Team Wayne Papy
5:30 pm - 8:25 pm
Preschool Dance
5:30 pm - 6:10 pm
Synch Rays
5:30 pm - 8:00 pm
XCEL Gold Optional Team
5:30 pm - 8:25 pm
Kinder Hip Hop
5:45 pm - 6:25 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:45 pm - 6:25 pm
Adult Swim Lessons
6:00 pm - 6:30 pm
Baseball Training SH W/S
6:00 pm - 8:00 pm
Glass Fusion
6:00 pm - 8:30 pm
Hunt Center: Fitness Bootcamp with Keyetta
6:00 pm - 6:45 pm
Lap Swim
6:00 pm - 8:00 pm
Learn to Swim
6:00 pm - 6:30 pm
Open Gym Basketball Port Tampa
6:00 pm - 9:00 pm
Pottery Wheel - All levels
6:00 pm - 9:00 pm
Springhill Extended Hours Open Gym
6:00 pm - 8:00 pm
Preschool Dance
6:15 pm - 6:55 pm
Boys In Action I
6:30 pm - 7:25 pm
Boys Kinder Gym
6:30 pm - 7:25 pm
Dance Star 1 Hip Hop
6:30 pm - 7:10 pm
XCEL Silver Optional Team
6:30 pm - 8:25 pm
Adult Cardio Funk New Tampa
7:00 pm - 7:55 pm
Wednesday Cardio Tennis w/ Kettell
7:00 pm - 8:00 pm
Dance Star 3 Hip Hop
7:15 pm - 8:10 pm
Advance Tumbling
7:30 pm - 8:30 pm
Beginner Tumbling-Younger
7:30 pm - 8:10 pm
Karate Uechi Ryu with Reza
7:30 pm - 8:30 pm
Showstars Senior 1 Jazz Wayne Papy
7:45 pm - 8:40 pm
25
Thursday 04/25/2024
Youth Soccer Port Tampa
4:30 am - 5:30 pm
GTSA
5:30 am - 6:30 am
Lap Swim- Short Course
5:30 am - 12:00 pm
Lap Swim
6:00 am - 12:00 pm
Lap Swim
7:00 am - 12:00 pm
barksdale Open Billiards Room
8:00 am - 6:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Shuffleboard
8:00 am - 6:00 pm
Adult Swim Lessons
8:30 am - 9:00 am
Parent/Child Aquatics
9:00 am - 9:30 am
Parent/Child Aquatics
9:00 am - 9:30 am
Parent/Child Aquatics
9:00 am - 9:30 am
Pottery Wheel - All levels
9:00 am - 12:00 pm
Open Swim - Feature Pool
9:30 am - 6:30 pm
Pre-School Aquatics
9:30 am - 10:00 am
Pre-School Aquatics
9:30 am - 10:00 am
Pre-School Swim Lessons
9:30 am - 10:00 am
Synch Rays
9:30 am - 12:00 pm
Bunco Club Port Tampa
10:00 am - 2:00 pm
Glass Fusion
10:00 am - 12:30 pm
Hunt Center: Adult Fit with Jeff
10:00 am - 10:45 am
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Lap Swim
10:00 am - 2:00 pm
Open Swim
10:00 am - 6:00 pm
Aqua Exercise
10:30 am - 11:30 am
Transitional
10:30 am - 11:15 am
Aqua Exercise
11:00 am - 12:00 pm
Aqua Exercise
11:00 am - 11:45 am
Barksdale: Strength Training with Clarence
11:00 am - 11:45 am
Open Gym Basketball Port Tampa
11:00 am - 1:00 pm
Aqua Exercise
11:30 am - 12:30 pm
Barksdale: Senior Fitness with Val
12:00 pm - 12:45 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 8:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Glass Fusion
1:00 pm - 4:00 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
Pottery Wheel - All levels
1:00 pm - 4:00 pm
After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
After School DeSoto
2:00 pm - 6:00 pm
After School Dr. MLK
2:00 pm - 6:00 pm
After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
After School Friendship
2:00 pm - 6:00 pm
After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
After School Gwen Miller
2:00 pm - 6:00 pm
After School Henry & Ola
2:00 pm - 6:00 pm
After School Highland Pines
2:00 pm - 6:00 pm
After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kwane Doster
2:00 pm - 6:00 pm
After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
After School PAL
2:00 pm - 6:00 pm
After School Port Tampa
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rey Park
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rowlett
2:00 pm - 6:00 pm
After School Springhill
2:00 pm - 6:00 pm
After School Temple Crest
2:00 pm - 6:00 pm
After School Williams
2:00 pm - 6:00 pm
Open Swim
2:00 pm - 8:00 pm
Teen After School Henry and Ola
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School MLK
2:00 pm - 6:00 pm
Parent/Child Aquatics
3:00 pm - 3:30 pm
Families Create
3:30 pm - 5:00 pm
L2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
L4 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
Mighty Mites 2
3:30 pm - 4:55 pm
TEAM
3:30 pm - 8:00 pm
GTSA
4:00 pm - 7:30 pm
Lap Swim
4:00 pm - 6:30 pm
Lap Swim
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim- Short Course
4:00 pm - 8:00 pm
Roy Jenkins Youth Swim Club
4:00 pm - 5:00 pm
Transitional
4:00 pm - 4:40 pm
Transitional Gymnastics
4:15 pm - 4:55 pm
Dance Starlets 1 Wayne Papy
4:30 pm - 5:25 pm
Girls Kinder Gym
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 1
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Kinder Dance
4:30 pm - 5:25 pm
Permission Junior Lyrical
4:30 pm - 5:25 pm
Lap Swim
5:00 pm - 8:00 pm
Parent/Child Aquatics
5:00 pm - 5:30 pm
Pre-School Aquatics
5:00 pm - 5:30 pm
Pre-School Aquatics
5:00 pm - 5:30 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:00 pm - 5:40 pm
youth tennis
5:00 pm - 6:00 pm
Dance Star 1 & 2 Lyrical
5:30 pm - 6:25 pm
Dance Starlets 2 Wayne Papy
5:30 pm - 6:25 pm
Girls Kinder Gym
5:30 pm - 6:25 pm
Gym Stars 1
5:30 pm - 6:25 pm
L6/L7/L8/L9/L10 Optional Team Wayne Papy
5:30 pm - 8:25 pm
Learn to Swim
5:30 pm - 6:00 pm
Learn to Swim
5:30 pm - 6:00 pm
Novice Swim Club
5:30 pm - 6:00 pm
Permission Gym Stars 1 & 2 New Tampa
5:30 pm - 6:25 pm
Permission Gym Stars 4
5:30 pm - 6:25 pm
Permission Pre-Pointe Class
5:30 pm - 6:25 pm
Pre-School Aquatics
5:30 pm - 6:00 pm
Softball Training SH W/S
5:30 pm
Synch Rays
5:30 pm - 8:00 pm
XCEL Gold Optional Team
5:30 pm - 8:25 pm
Learn to Swim
5:45 pm - 6:15 pm
Permission Intermediate Hip Hop
5:45 pm - 6:40 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:45 pm - 6:25 pm
Adult Swim Lessons
6:00 pm - 6:30 pm
Hunt Center: Fitness Bootcamp with Keyetta
6:00 pm - 6:45 pm
Learn to Swim
6:00 pm - 6:30 pm
Oil Painting - All Levels
6:00 pm - 9:00 pm
Pottery Wheel - All levels
6:00 pm - 9:00 pm
Pre-School Aquatics
6:00 pm - 6:30 pm
Springhill Extended Hours Open Gym
6:00 pm - 8:00 pm
Table Tennis Club Port Tampa
6:00 pm - 9:00 pm
Transitional
6:15 pm - 6:55 pm
Adult Swim Lessons
6:30 pm - 7:00 pm
Dance Star 3 Lyrical
6:30 pm - 7:25 pm
Girls Kinder Gym
6:30 pm - 7:25 pm
Gym Stars 1
6:30 pm - 7:25 pm
Permission Gym Stars 4 New Tampa
6:30 pm - 7:25 pm
Permission Intermediate Hip Hop Wayne Papy
6:30 pm - 7:25 pm
Transitional
6:30 pm - 7:10 pm
Permisison Senior Hip Hop
6:45 pm - 7:40 pm
Adult Swim Lessons
7:00 pm - 7:30 pm
Adult Cardio Funk Wayne Papy
7:30 pm - 8:25 pm
Beginner Tumbling-Older
7:30 pm - 8:10 pm
Permission Pointe Class
7:30 pm - 8:25 pm
Permisison Senior Hip Hop
7:45 pm - 8:40 pm
26
Friday 04/26/2024
GTSA
5:30 am - 6:30 am
Lap Swim- Long Course
5:30 am - 11:30 am
Lap Swim
6:00 am - 12:00 pm
TEAM
6:00 am - 7:45 pm
Lap Swim
7:00 am - 11:30 am
barksdale Open Billiards Room
8:00 am - 6:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 11:30 am
Shuffleboard
8:00 am - 6:00 pm
Aqua Exercise
8:30 am - 9:30 am
Cardio Tennis w/ Kettell
9:00 am - 10:00 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:15 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:30 am
Open Swim - Feature Pool
9:30 am - 11:30 am
Barksale: Line Dancing with Gail
10:00 am - 10:45 am
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Lap Swim
10:00 am - 11:45 am
Open Swim
10:00 am - 12:00 pm
Aqua Exercise
10:30 am - 11:30 am
Aqua Exercise
10:30 am - 11:15 am
Aqua Exercise
10:45 am - 11:45 am
Hunt: Creative Writing with Keyetta
1:00 pm - 2:00 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
After School DeSoto
2:00 pm - 6:00 pm
After School Dr. MLK
2:00 pm - 6:00 pm
After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
After School Friendship
2:00 pm - 6:00 pm
After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
After School Gwen Miller
2:00 pm - 6:00 pm
After School Henry & Ola
2:00 pm - 6:00 pm
After School Highland Pines
2:00 pm - 6:00 pm
After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kwane Doster
2:00 pm - 6:00 pm
After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
After School PAL
2:00 pm - 6:00 pm
After School Port Tampa
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rey Park
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rowlett
2:00 pm - 6:00 pm
After School Springhill
2:00 pm - 6:00 pm
After School Temple Crest
2:00 pm - 6:00 pm
After School Williams
2:00 pm - 6:00 pm
Teen After School Henry and Ola
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School MLK
2:00 pm - 6:00 pm
Lap Swim- Short Course
2:30 pm - 6:30 pm
Open Swim
2:30 pm - 6:30 pm
Open Swim
2:30 pm - 4:00 pm
Open Swim
2:30 pm - 8:00 pm
Open Swim
2:30 pm - 4:00 pm
Open Swim
2:30 pm - 6:00 pm
Open Swim
2:30 pm - 5:00 pm
Open Swim - Feature Pool
2:30 pm - 6:30 pm
L2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
L3A2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
GTSA
4:00 pm - 6:30 pm
Lap Swim
4:00 pm - 8:00 pm
Pre-School Aquatics
4:00 pm - 4:30 pm
TEAM
4:00 pm - 6:00 pm
Learn to Swim
4:30 pm - 5:00 pm
Teen Glass Fusion
4:30 pm - 6:00 pm
Teen Wheel & Handbuilding
4:30 pm - 6:00 pm
Hunt Center: Strength & Conditioning with Val
5:00 pm - 6:00 pm
Teen Drawing & Painting
5:00 pm - 6:00 pm
L6/L7/L8/L9/L10 Optional Team Wayne Papy
5:30 pm - 8:25 pm
XCEL Gold Optional Team
5:30 pm - 8:25 pm
Baseball Training on Fridays
6:00 pm - 8:00 pm
Springhill Extended Hours Open Gym
6:00 pm - 8:00 pm
27
Saturday 04/27/2024
Youth Soccer Port Tampa
4:30 am - 5:30 pm
GTSA
7:00 am - 10:15 am
Lap Swim
7:00 am - 12:00 pm
Lap Swim- Short Course
7:00 am - 12:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 11:30 am
Lifeguard Training
8:00 am - 1:00 pm
TEAM
8:00 am - 10:45 am
Adult Swim Lessons
8:15 am - 8:45 am
Adult Swim Lessons
8:30 am - 9:00 am
Boys Kinder Gym
9:00 am - 9:55 am
Girls Kinder Gym
9:00 am - 9:55 am
Hatha Yoga with Nancy Scott
9:00 am - 10:00 am
Parent & Tot
9:00 am - 9:40 am
Parent/Child Aquatics
9:00 am - 9:30 am
Parent/Child Aquatics
9:00 am - 9:30 am
Preschool Dance
9:00 am - 9:40 am
Parent/Child Aquatics
9:15 am - 9:45 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:15 am
Pre-School Aquatics
9:45 am - 10:15 am
Pre-School Aquatics
9:45 am - 10:15 am
Gym Stars 1
10:00 am - 10:55 am
Gym Stars 2
10:00 am - 10:55 am
Gym Stars 2
10:00 am - 10:55 am
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Kinder Dance
10:00 am - 10:55 am
Lifeguard Reviewat Del Rio Pool
10:00 am - 3:00 pm
Lifeguard Training
10:00 am - 3:00 pm
Open Swim
10:00 am - 3:00 pm
Open Swim - Feature Pool
10:00 am - 4:00 pm
Pre-School Aquatics
10:00 am - 10:30 am
Pre-School Aquatics
10:00 am - 10:30 am
Preschool Gymnastics Wayne Papy
10:00 am - 10:40 am
Showstars Senior 1 Production Wayne Papy
10:00 am - 11:55 am
Showstars Senior 2 Production Wayne Papy
10:00 am - 11:55 am
Transitional
10:00 am - 10:40 am
Learn to Swim
10:30 am - 11:00 am
Learn to Swim
10:30 am - 11:00 am
Learn to Swim
10:30 am - 11:00 am
Learn to Swim
10:45 am - 11:15 am
Adult Swim Lessons
11:00 am - 11:30 am
Aqua Exercise
11:00 am - 11:45 am
Boys In Action I
11:00 am - 11:55 am
Gym Stars 2
11:00 am - 11:55 am
Gym Stars 3
11:00 am - 11:55 am
Learn to Swim
11:00 am - 11:30 am
Open Swim
11:00 am - 2:00 pm
Pre-School Swim Lessons
11:00 am - 11:30 am
Transitional Gymnastics
11:00 am - 11:40 am
Adult Swim Lessons
11:15 am - 11:45 am
Aqua Exercise
11:30 am - 12:30 pm
Open Swim
11:30 am - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 3:00 pm
Performance Team Wayne Papy
12:00 pm - 1:25 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
Basketball Practice
2:30 pm - 4:30 pm
Basketball Training
2:30 pm - 4:30 pm
Karate Uechi Ryu with Reza
7:30 pm - 8:30 pm
28
Sunday 04/28/2024
Lifeguard Training
10:00 am - 3:00 pm
Open Swim - Feature Pool
10:00 am - 4:00 pm
Open Swim - Feature Pool
10:00 am - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
LMO Adult Open Gym
4:00 pm - 6:00 pm
LMO Referee Class
5:00 pm - 6:30 pm
29
Monday 04/29/2024
Lap Swim- Short Course
5:30 am - 12:00 pm
Lap Swim
6:00 am - 12:00 pm
barksdale Open Billiards Room
8:00 am - 6:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Shuffleboard
8:00 am - 6:00 pm
Aqua Exercise
8:30 am - 9:30 am
Glass Fusion
9:00 am - 12:00 pm
Pottery Wheel - All levels
9:00 am - 12:00 pm
Aqua Exercise
9:30 am - 10:30 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:15 am
Barksale: Line Dancing with Gail
10:00 am - 10:45 am
Barksdale: Bingo Fun with Clarence
10:00 am - 12:00 pm
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Lap Swim
10:00 am - 2:00 pm
Open Swim
10:00 am - 6:00 pm
Pre-School Aquatics
10:00 am - 10:30 am
Watercolor Painting - All Levels
10:00 am - 1:00 pm
Adult Swim Lessons
10:45 am - 11:00 am
Aqua Exercise
11:00 am - 12:00 pm
Barksdale: Conditioning with Meredith
11:00 am - 11:45 am
Hunt Center: Creative Arts with Brianna
11:15 am - 12:00 pm
Barksdale Circuit Training with Charlie
12:00 pm - 12:45 pm
Open Swim
12:00 pm - 8:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Barksdale: Dominoes
12:45 pm - 2:00 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
Pottery Wheel - All levels
1:00 pm - 4:00 pm
After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
After School DeSoto
2:00 pm - 6:00 pm
After School Dr. MLK
2:00 pm - 6:00 pm
After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
After School Friendship
2:00 pm - 6:00 pm
After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
After School Gwen Miller
2:00 pm - 6:00 pm
After School Henry & Ola
2:00 pm - 6:00 pm
After School Highland Pines
2:00 pm - 6:00 pm
After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kwane Doster
2:00 pm - 6:00 pm
After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
After School PAL
2:00 pm - 6:00 pm
After School Port Tampa
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rey Park
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rowlett
2:00 pm - 6:00 pm
After School Springhill
2:00 pm - 6:00 pm
After School Temple Crest
2:00 pm - 6:00 pm
After School Williams
2:00 pm - 6:00 pm
Barksdale: Pickleball Lessons
2:00 pm - 3:00 pm
Open Swim
2:00 pm - 6:00 pm
Teen After School Henry and Ola
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School MLK
2:00 pm - 6:00 pm
Lap Swim
3:00 pm - 8:00 pm
Boys Kinder Gym
3:30 pm - 4:25 pm
Girls Kinder Gym
3:30 pm - 4:25 pm
L3A2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
L4 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
Mighty Mites 1
3:30 pm - 4:55 pm
Pre-School Aquatics
3:30 pm - 4:00 pm
TEAM
3:30 pm - 8:00 pm
Dance Star 1 Hip Hop
4:00 pm - 4:40 pm
GTSA
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim- Short Course
4:00 pm - 8:00 pm
youth tennis
4:00 pm - 5:00 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
4:15 pm - 4:55 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Kinder Hip Hop
4:45 pm - 5:25 pm
Hunt Center: Strength & Conditioning with Val
5:00 pm - 6:00 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:00 pm - 5:40 pm
Gym Stars 2
5:30 pm - 6:30 pm
Gym Stars 3
5:30 pm - 6:30 pm
L6/L7/L8/L9/L10 Optional Team Wayne Papy
5:30 pm - 8:25 pm
XCEL Gold Optional Team
5:30 pm - 8:25 pm
Dance Star 2 Hip Hop Wayne Papy
5:45 pm - 6:25 pm
Tiny Tumblers
5:45 pm - 6:40 pm
Adult Swim Lessons
6:00 pm - 6:30 pm
Baseball Training SH W/S
6:00 pm - 8:00 pm
Hunt Center: Fitness Bootcamp with Keyetta
6:00 pm - 6:45 pm
Lap Swim
6:00 pm - 8:00 pm
Learn to Swim
6:00 pm - 6:30 pm
Open Gym Basketball Port Tampa
6:00 pm - 9:00 pm
Pottery Wheel - All levels
6:00 pm - 9:00 pm
Springhill Extended Hours Open Gym
6:00 pm - 8:00 pm
Boys In Action I
6:30 pm - 7:25 pm
open gym volleyball
6:30 pm - 9:30 pm
XCEL Silver Optional Team
6:30 pm - 8:25 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
6:45 pm - 7:25 pm
Showstars Senior 1 Tap Wayne Papy
6:45 pm - 7:40 pm
african dance
7:00 pm - 9:30 pm
Dance Stars 2
7:00 pm - 7:55 pm
Dance Stars 3
7:00 pm - 7:55 pm
youth tennis
7:00 pm - 8:00 pm
Karate Uechi Ryu with Reza
7:30 pm - 8:30 pm
Showstars Senior 1 Ballet Wayne Papy
7:45 pm - 8:40 pm
30
Tuesday 04/30/2024
Youth Soccer Port Tampa
4:30 am - 5:30 pm
GTSA
5:30 am - 6:30 am
Lap Swim- Long Course
5:30 am - 11:30 am
Lap Swim
6:00 am - 12:00 pm
TEAM
6:00 am - 7:45 pm
Lap Swim
7:00 am - 12:00 pm
barksdale Open Billiards Room
8:00 am - 6:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Shuffleboard
8:00 am - 6:00 pm
Adult Swim Lessons
8:30 am - 9:00 am
Parent/Child Aquatics
9:00 am - 9:30 am
Parent/Child Aquatics
9:00 am - 9:30 am
Parent/Child Aquatics
9:00 am - 9:30 am
Pottery Wheel - All levels
9:00 am - 12:00 pm
Open Swim - Feature Pool
9:30 am - 6:30 pm
Pre-School Aquatics
9:30 am - 10:00 am
Pre-School Aquatics
9:30 am - 10:00 am
Pre-School Swim Lessons
9:30 am - 10:00 am
Synch Rays
9:30 am - 12:00 pm
Arts and Crafts Club Port Tampa
10:00 am - 12:00 pm
Hunt Center: Adult Fit with Jeff
10:00 am - 10:45 am
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Lap Swim
10:00 am - 2:00 pm
Open Swim
10:00 am - 6:00 pm
Aqua Exercise
10:30 am - 11:30 am
Aqua Exercise
11:00 am - 12:00 pm
Aqua Exercise
11:00 am - 11:45 am
Barksdale: Strength Training with Clarence
11:00 am - 11:45 am
Open Gym Basketball Port Tampa
11:00 am - 1:00 pm
Aqua Exercise
11:30 am - 12:30 pm
Intaglio - Copper Plate etch printing, Aquatint & Mezzotint
12:00 pm - 3:00 pm
Oil Painting with the Masters
12:00 pm - 3:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 7:30 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
Pottery Wheel - All levels
1:00 pm - 4:00 pm
After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
After School DeSoto
2:00 pm - 6:00 pm
After School Dr. MLK
2:00 pm - 6:00 pm
After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
After School Friendship
2:00 pm - 6:00 pm
After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
After School Gwen Miller
2:00 pm - 6:00 pm
After School Henry & Ola
2:00 pm - 6:00 pm
After School Highland Pines
2:00 pm - 6:00 pm
After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kwane Doster
2:00 pm - 6:00 pm
After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
After School PAL
2:00 pm - 6:00 pm
After School Port Tampa
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rey Park
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rowlett
2:00 pm - 6:00 pm
After School Springhill
2:00 pm - 6:00 pm
After School Temple Crest
2:00 pm - 6:00 pm
After School Williams
2:00 pm - 6:00 pm
Open Swim
2:00 pm - 8:00 pm
Teen After School Henry and Ola
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School MLK
2:00 pm - 6:00 pm
Side By Side Art Class
2:30 pm - 3:30 pm
Parent/Child Aquatics
3:00 pm - 3:30 pm
Girls Kinder Gym
3:30 pm - 4:25 pm
Gym Stars 1
3:30 pm - 4:25 pm
L2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
L4 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
Mighty Mites 2
3:30 pm - 4:55 pm
TEAM
3:30 pm - 7:30 pm
Preschool Dance
3:45 pm - 4:25 pm
Dance Stars 1
4:00 pm - 4:55 pm
GTSA
4:00 pm - 7:30 pm
Kids Clay
4:00 pm - 5:30 pm
Kinder Dance
4:00 pm - 4:55 pm
Lap Swim
4:00 pm - 6:30 pm
Lap Swim
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim- Short Course
4:00 pm - 8:00 pm
Roy Jenkins Youth Swim Club
4:00 pm - 5:00 pm
TEAM
4:00 pm - 6:00 pm
Transitional
4:00 pm - 4:40 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
4:15 pm - 4:55 pm
Dance Starlets 1 Wayne Papy
4:30 pm - 5:25 pm
Girls Kinder Gym
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 1
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Dance Stars 1
5:00 pm - 5:55 pm
Kinder Dance
5:00 pm - 5:55 pm
Lap Swim
5:00 pm - 7:30 pm
Parent/Child Aquatics
5:00 pm - 5:30 pm
Pre-School Aquatics
5:00 pm - 5:30 pm
Pre-School Aquatics
5:00 pm - 5:30 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:00 pm - 5:40 pm
youth tennis
5:00 pm - 6:00 pm
Dance Starlets 2 Wayne Papy
5:30 pm - 6:25 pm
Girls Kinder Gym
5:30 pm - 6:25 pm
Gym Stars 1
5:30 pm - 6:25 pm
Gym Stars 2
5:30 pm - 6:25 pm
L6/L7/L8/L9/L10 Optional Team Wayne Papy
5:30 pm - 8:25 pm
Learn to Swim
5:30 pm - 6:00 pm
Learn to Swim
5:30 pm - 6:00 pm
Novice Swim Club
5:30 pm - 6:00 pm
Permission Gym Stars 4
5:30 pm - 6:25 pm
Pre-School Aquatics
5:30 pm - 6:00 pm
Softball Training SH W/S
5:30 pm
Synch Rays
5:30 pm - 8:00 pm
XCEL Gold Optional Team
5:30 pm - 8:25 pm
Learn to Swim
5:45 pm - 6:15 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:45 pm - 6:25 pm
Adult Swim Lessons
6:00 pm - 6:30 pm
Glass Fusion
6:00 pm - 9:00 pm
Hunt Center: Fitness Bootcamp with Keyetta
6:00 pm - 6:45 pm
Learn to Swim
6:00 pm - 6:30 pm
Permission Junior Hip Hop Wayne Papy
6:00 pm - 6:55 pm
Pottery Wheel - All levels
6:00 pm - 9:00 pm
Pre-School Aquatics
6:00 pm - 6:30 pm
Springhill Extended Hours Open Gym
6:00 pm - 8:00 pm
Table Tennis Club Port Tampa
6:00 pm - 9:00 pm
Adult Swim Lessons
6:30 pm - 7:00 pm
Girls Kinder Gym
6:30 pm - 7:25 pm
Gym Stars 1
6:30 pm - 7:25 pm
Line Dance Port Tampa
6:30 pm - 7:30 pm
Permission Gym Stars 4 New Tampa
6:30 pm - 7:25 pm
Adult Cardio Funk New Tampa
7:00 pm - 7:55 pm
Adult Swim Lessons
7:00 pm - 7:30 pm
Dance Stars 2
7:00 pm - 7:55 pm
Permission Dance Stars 3
7:00 pm - 7:55 pm
Permission Intermediate Lyrical
7:00 pm - 7:55 pm
Permission Senior Hip Hop
7:00 pm - 7:55 pm
Intermediate Tumbling
7:30 pm - 8:25 pm
Karate Uechi Ryu with Reza
7:30 pm - 8:30 pm
1
Wednesday 05/01/2024
Kinder Dance
4:45 am - 5:40 pm
Lap Swim- Short Course
5:30 am - 12:00 pm
Lap Swim
6:00 am - 12:00 pm
Lap Swim
7:00 am - 12:00 pm
barksdale Open Billiards Room
8:00 am - 6:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Shuffleboard
8:00 am - 6:00 pm
Aqua Exercise
8:30 am - 9:30 am
Glass Fusion
9:00 am - 12:00 pm
Parent & Tot
9:00 am - 9:40 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:30 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:15 am
Novice Swim Club
9:30 am - 10:30 am
Open Swim - Feature Pool
9:30 am - 6:30 pm
Synch Rays
9:30 am - 12:00 pm
Barksdale: Interval Training with Meredith
10:00 am - 11:00 am
Hunt Center: Bunco
10:00 am - 11:00 am
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Lap Swim
10:00 am - 2:00 pm
Open Swim
10:00 am - 6:00 pm
Pre-School Aquatics
10:00 am - 10:30 am
Transitional Gymnastics
10:00 am - 10:45 am
Aqua Exercise
10:30 am - 11:30 am
Adult Swim Lessons
10:45 am - 11:00 am
Aqua Exercise
11:00 am - 11:45 am
Aqua Exercise
11:00 am - 12:00 pm
Barksdale: Beginner Line Dancing with Gail
11:00 am - 11:45 am
Open Swim
12:00 pm - 8:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Picture it in Pastels
12:00 pm - 3:00 pm
Pottery Wheel - All levels
12:00 pm - 3:00 pm
Barksdale: Circuit Training with Charlie
1:00 pm - 2:00 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
Home School Art
1:30 pm - 3:00 pm
After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
After School DeSoto
2:00 pm - 6:00 pm
After School Dr. MLK
2:00 pm - 6:00 pm
After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
After School Friendship
2:00 pm - 6:00 pm
After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
After School Gwen Miller
2:00 pm - 6:00 pm
After School Henry & Ola
2:00 pm - 6:00 pm
After School Highland Pines
2:00 pm - 6:00 pm
After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kwane Doster
2:00 pm - 6:00 pm
After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
After School PAL
2:00 pm - 6:00 pm
After School Port Tampa
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rey Park
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rowlett
2:00 pm - 6:00 pm
After School Springhill
2:00 pm - 6:00 pm
After School Temple Crest
2:00 pm - 6:00 pm
After School Williams
2:00 pm - 6:00 pm
Open Swim
2:00 pm - 6:00 pm
Teen After School Henry and Ola
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School MLK
2:00 pm - 6:00 pm
Open Swim
2:30 pm - 6:30 pm
Preschool Dance
3:15 pm - 3:55 pm
Families Create
3:30 pm - 5:00 pm
Gym Stars 1
3:30 pm - 4:25 pm
L3A2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
L4 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
Mighty Mites 1
3:30 pm - 4:55 pm
Parent & Tot
3:30 pm - 4:10 pm
Pre-School Aquatics
3:30 pm - 4:00 pm
TEAM
3:30 pm - 8:00 pm
Clay Play! Youth Ceramics
4:00 pm - 5:15 pm
GTSA
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim- Short Course
4:00 pm - 8:00 pm
Plein Air Sketchbook - 4 week workshop
4:00 pm - 7:00 pm
Pre-School Aquatics
4:00 pm - 4:30 pm
Preschool Dance
4:00 pm - 4:40 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
4:15 pm - 4:55 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 3
4:30 pm - 5:25 pm
Learn to Swim
4:30 pm - 5:00 pm
Preschool Dance
4:45 pm - 5:25 pm
Transitional
4:45 pm - 5:25 pm
Hunt: Creative Arts with Brianna
5:00 pm - 6:00 pm
Lap Swim
5:00 pm - 8:00 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:00 pm - 5:40 pm
Gym Stars 2
5:30 pm - 6:25 pm
Gym Stars 3
5:30 pm - 6:25 pm
L6/L7/L8/L9/L10 Optional Team Wayne Papy
5:30 pm - 8:25 pm
Preschool Dance
5:30 pm - 6:10 pm
Synch Rays
5:30 pm - 8:00 pm
XCEL Gold Optional Team
5:30 pm - 8:25 pm
Kinder Hip Hop
5:45 pm - 6:25 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:45 pm - 6:25 pm
Adult Swim Lessons
6:00 pm - 6:30 pm
Baseball Training SH W/S
6:00 pm - 8:00 pm
Glass Fusion
6:00 pm - 8:30 pm
Hunt Center: Fitness Bootcamp with Keyetta
6:00 pm - 6:45 pm
Lap Swim
6:00 pm - 8:00 pm
Learn to Swim
6:00 pm - 6:30 pm
Open Gym Basketball Port Tampa
6:00 pm - 9:00 pm
Pottery Wheel - All levels
6:00 pm - 9:00 pm
Springhill Extended Hours Open Gym
6:00 pm - 8:00 pm
Preschool Dance
6:15 pm - 6:55 pm
Boys In Action I
6:30 pm - 7:25 pm
Boys Kinder Gym
6:30 pm - 7:25 pm
Dance Star 1 Hip Hop
6:30 pm - 7:10 pm
XCEL Silver Optional Team
6:30 pm - 8:25 pm
Adult Cardio Funk New Tampa
7:00 pm - 7:55 pm
Dance Star 3 Hip Hop
7:15 pm - 8:10 pm
Advance Tumbling
7:30 pm - 8:30 pm
Beginner Tumbling-Younger
7:30 pm - 8:10 pm
Karate Uechi Ryu with Reza
7:30 pm - 8:30 pm
Showstars Senior 1 Jazz Wayne Papy
7:45 pm - 8:40 pm
2
Thursday 05/02/2024
Youth Soccer Port Tampa
4:30 am - 5:30 pm
GTSA
5:30 am - 6:30 am
Lap Swim- Short Course
5:30 am - 12:00 pm
Lap Swim
6:00 am - 12:00 pm
Lap Swim
7:00 am - 12:00 pm
barksdale Open Billiards Room
8:00 am - 6:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Shuffleboard
8:00 am - 6:00 pm
Adult Swim Lessons
8:30 am - 9:00 am
Parent/Child Aquatics
9:00 am - 9:30 am
Parent/Child Aquatics
9:00 am - 9:30 am
Parent/Child Aquatics
9:00 am - 9:30 am
Pottery Wheel - All levels
9:00 am - 12:00 pm
Open Swim - Feature Pool
9:30 am - 6:30 pm
Pre-School Aquatics
9:30 am - 10:00 am
Pre-School Aquatics
9:30 am - 10:00 am
Pre-School Swim Lessons
9:30 am - 10:00 am
Synch Rays
9:30 am - 12:00 pm
Bunco Club Port Tampa
10:00 am - 2:00 pm
Glass Fusion
10:00 am - 12:30 pm
Hunt Center: Adult Fit with Jeff
10:00 am - 10:45 am
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Lap Swim
10:00 am - 2:00 pm
Open Swim
10:00 am - 6:00 pm
Aqua Exercise
10:30 am - 11:30 am
Transitional
10:30 am - 11:15 am
Aqua Exercise
11:00 am - 12:00 pm
Aqua Exercise
11:00 am - 11:45 am
Barksdale: Strength Training with Clarence
11:00 am - 11:45 am
Open Gym Basketball Port Tampa
11:00 am - 1:00 pm
Aqua Exercise
11:30 am - 12:30 pm
Barksdale: Senior Fitness with Val
12:00 pm - 12:45 pm
Open Swim
12:00 pm - 8:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Glass Fusion
1:00 pm - 4:00 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
Pottery Wheel - All levels
1:00 pm - 4:00 pm
After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
After School DeSoto
2:00 pm - 6:00 pm
After School Dr. MLK
2:00 pm - 6:00 pm
After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
After School Friendship
2:00 pm - 6:00 pm
After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
After School Gwen Miller
2:00 pm - 6:00 pm
After School Henry & Ola
2:00 pm - 6:00 pm
After School Highland Pines
2:00 pm - 6:00 pm
After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kwane Doster
2:00 pm - 6:00 pm
After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
After School PAL
2:00 pm - 6:00 pm
After School Port Tampa
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rey Park
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rowlett
2:00 pm - 6:00 pm
After School Springhill
2:00 pm - 6:00 pm
After School Temple Crest
2:00 pm - 6:00 pm
After School Williams
2:00 pm - 6:00 pm
Open Swim
2:00 pm - 8:00 pm
Teen After School Henry and Ola
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School MLK
2:00 pm - 6:00 pm
Parent/Child Aquatics
3:00 pm - 3:30 pm
Families Create
3:30 pm - 5:00 pm
L2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
L4 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
Mighty Mites 2
3:30 pm - 4:55 pm
TEAM
3:30 pm - 8:00 pm
GTSA
4:00 pm - 7:30 pm
Lap Swim
4:00 pm - 6:30 pm
Lap Swim
4:00 pm - 8:00 pm
Lap Swim- Short Course
4:00 pm - 8:00 pm
Roy Jenkins Youth Swim Club
4:00 pm - 5:00 pm
Transitional
4:00 pm - 4:40 pm
Transitional Gymnastics
4:15 pm - 4:55 pm
Dance Starlets 1 Wayne Papy
4:30 pm - 5:25 pm
Girls Kinder Gym
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 1
4:30 pm - 5:25 pm
Gym Stars 2
4:30 pm - 5:25 pm
Kinder Dance
4:30 pm - 5:25 pm
Permission Junior Lyrical
4:30 pm - 5:25 pm
Lap Swim
5:00 pm - 8:00 pm
Parent/Child Aquatics
5:00 pm - 5:30 pm
Pre-School Aquatics
5:00 pm - 5:30 pm
Pre-School Aquatics
5:00 pm - 5:30 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:00 pm - 5:40 pm
Dance Star 1 & 2 Lyrical
5:30 pm - 6:25 pm
Dance Starlets 2 Wayne Papy
5:30 pm - 6:25 pm
Girls Kinder Gym
5:30 pm - 6:25 pm
Gym Stars 1
5:30 pm - 6:25 pm
L6/L7/L8/L9/L10 Optional Team Wayne Papy
5:30 pm - 8:25 pm
Learn to Swim
5:30 pm - 6:00 pm
Learn to Swim
5:30 pm - 6:00 pm
Novice Swim Club
5:30 pm - 6:00 pm
Permission Gym Stars 1 & 2 New Tampa
5:30 pm - 6:25 pm
Permission Gym Stars 4
5:30 pm - 6:25 pm
Permission Pre-Pointe Class
5:30 pm - 6:25 pm
Pre-School Aquatics
5:30 pm - 6:00 pm
Softball Training SH W/S
5:30 pm
Synch Rays
5:30 pm - 8:00 pm
XCEL Gold Optional Team
5:30 pm - 8:25 pm
Learn to Swim
5:45 pm - 6:15 pm
Permission Intermediate Hip Hop
5:45 pm - 6:40 pm
Preschool Gymnastics Wayne Papy
5:45 pm - 6:25 pm
Adult Swim Lessons
6:00 pm - 6:30 pm
basketball
6:00 pm - 9:00 pm
Hunt Center: Fitness Bootcamp with Keyetta
6:00 pm - 6:45 pm
Learn to Swim
6:00 pm - 6:30 pm
Oil Painting - All Levels
6:00 pm - 9:00 pm
Pottery Wheel - All levels
6:00 pm - 9:00 pm
Pre-School Aquatics
6:00 pm - 6:30 pm
Springhill Extended Hours Open Gym
6:00 pm - 8:00 pm
Table Tennis Club Port Tampa
6:00 pm - 9:00 pm
Transitional
6:15 pm - 6:55 pm
Adult Swim Lessons
6:30 pm - 7:00 pm
Dance Star 3 Lyrical
6:30 pm - 7:25 pm
Girls Kinder Gym
6:30 pm - 7:25 pm
Gym Stars 1
6:30 pm - 7:25 pm
Permission Gym Stars 4 New Tampa
6:30 pm - 7:25 pm
Permission Intermediate Hip Hop Wayne Papy
6:30 pm - 7:25 pm
Transitional
6:30 pm - 7:10 pm
Permisison Senior Hip Hop
6:45 pm - 7:40 pm
Adult Swim Lessons
7:00 pm - 7:30 pm
Adult Cardio Funk Wayne Papy
7:30 pm - 8:25 pm
Beginner Tumbling-Older
7:30 pm - 8:10 pm
Permission Pointe Class
7:30 pm - 8:25 pm
Permisison Senior Hip Hop
7:45 pm - 8:40 pm
3
Friday 05/03/2024
GTSA
5:30 am - 6:30 am
Lap Swim- Long Course
5:30 am - 11:30 am
Lap Swim
6:00 am - 12:00 pm
TEAM
6:00 am - 7:45 pm
Lap Swim
7:00 am - 11:30 am
barksdale Open Billiards Room
8:00 am - 6:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 11:30 am
Shuffleboard
8:00 am - 6:00 pm
Aqua Exercise
8:30 am - 9:30 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:30 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:15 am
Open Swim - Feature Pool
9:30 am - 11:30 am
Barksale: Line Dancing with Gail
10:00 am - 10:45 am
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Lap Swim
10:00 am - 11:45 am
Open Swim
10:00 am - 12:00 pm
Aqua Exercise
10:30 am - 11:30 am
Aqua Exercise
10:30 am - 11:15 am
Aqua Exercise
10:45 am - 11:45 am
Hunt: Creative Writing with Keyetta
1:00 pm - 2:00 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
After School DeSoto
2:00 pm - 6:00 pm
After School Dr. MLK
2:00 pm - 6:00 pm
After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
After School Friendship
2:00 pm - 6:00 pm
After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
After School Gwen Miller
2:00 pm - 6:00 pm
After School Henry & Ola
2:00 pm - 6:00 pm
After School Highland Pines
2:00 pm - 6:00 pm
After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
After School Kwane Doster
2:00 pm - 6:00 pm
After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
After School PAL
2:00 pm - 6:00 pm
After School Port Tampa
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rey Park
2:00 pm - 6:00 pm
After School Rowlett
2:00 pm - 6:00 pm
After School Springhill
2:00 pm - 6:00 pm
After School Temple Crest
2:00 pm - 6:00 pm
After School Williams
2:00 pm - 6:00 pm
Teen After School Henry and Ola
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Benito
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Copeland
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Forest Hills
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Grant
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Jackson Heights
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kate Jackson
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Kid Mason
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School Loretta Ingraham
2:00 pm - 6:00 pm
TLC After School MLK
2:00 pm - 6:00 pm
Lap Swim- Short Course
2:30 pm - 6:30 pm
Open Swim
2:30 pm - 4:00 pm
Open Swim
2:30 pm - 8:00 pm
Open Swim
2:30 pm - 4:00 pm
Open Swim
2:30 pm - 6:00 pm
Open Swim
2:30 pm - 6:30 pm
Open Swim
2:30 pm - 5:00 pm
Open Swim - Feature Pool
2:30 pm - 6:30 pm
L2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
L3A2 Compulsory Team Wayne Papy
3:30 pm - 5:55 pm
GTSA
4:00 pm - 6:30 pm
Lap Swim
4:00 pm - 8:00 pm
Pre-School Aquatics
4:00 pm - 4:30 pm
TEAM
4:00 pm - 6:00 pm
Learn to Swim
4:30 pm - 5:00 pm
Teen Glass Fusion
4:30 pm - 6:00 pm
Teen Wheel & Handbuilding
4:30 pm - 6:00 pm
Hunt Center: Strength & Conditioning with Val
5:00 pm - 6:00 pm
Teen Drawing & Painting
5:00 pm - 6:00 pm
L6/L7/L8/L9/L10 Optional Team Wayne Papy
5:30 pm - 8:25 pm
XCEL Gold Optional Team
5:30 pm - 8:25 pm
Baseball Training on Fridays
6:00 pm - 8:00 pm
Springhill Extended Hours Open Gym
6:00 pm - 8:00 pm
4
Saturday 05/04/2024
Youth Soccer Port Tampa
4:30 am - 5:30 pm
GTSA
7:00 am - 10:15 am
Lap Swim
7:00 am - 12:00 pm
Lap Swim- Short Course
7:00 am - 12:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Lap Swim
8:00 am - 11:30 am
Lap Swim
8:00 am - 12:00 pm
Lifeguard Training
8:00 am - 1:00 pm
TEAM
8:00 am - 10:45 am
Adult Swim Lessons
8:15 am - 8:45 am
Adult Swim Lessons
8:30 am - 9:00 am
Boys Kinder Gym
9:00 am - 9:55 am
Girls Kinder Gym
9:00 am - 9:55 am
Hatha Yoga with Nancy Scott
9:00 am - 10:00 am
Parent & Tot
9:00 am - 9:40 am
Parent/Child Aquatics
9:00 am - 9:30 am
Parent/Child Aquatics
9:00 am - 9:30 am
Preschool Dance
9:00 am - 9:40 am
Parent/Child Aquatics
9:15 am - 9:45 am
Aqua Exercise
9:30 am - 10:15 am
Pre-School Aquatics
9:45 am - 10:15 am
Pre-School Aquatics
9:45 am - 10:15 am
Gym Stars 1
10:00 am - 10:55 am
Gym Stars 2
10:00 am - 10:55 am
Gym Stars 2
10:00 am - 10:55 am
Hunt Center: Pickleball open play
10:00 am - 8:00 pm
Kinder Dance
10:00 am - 10:55 am
Lifeguard Training
10:00 am - 5:00 pm
Open Swim
10:00 am - 3:00 pm
Open Swim - Feature Pool
10:00 am - 4:00 pm
Pre-School Aquatics
10:00 am - 10:30 am
Pre-School Aquatics
10:00 am - 10:30 am
Preschool Gymnastics Wayne Papy
10:00 am - 10:40 am
Showstars Senior 1 Production Wayne Papy
10:00 am - 11:55 am
Showstars Senior 2 Production Wayne Papy
10:00 am - 11:55 am
Transitional
10:00 am - 10:40 am
Learn to Swim
10:30 am - 11:00 am
Learn to Swim
10:30 am - 11:00 am
Learn to Swim
10:30 am - 11:00 am
Learn to Swim
10:45 am - 11:15 am
Adult Swim Lessons
11:00 am - 11:30 am
Aqua Exercise
11:00 am - 11:45 am
Boys In Action I
11:00 am - 11:55 am
Gym Stars 2
11:00 am - 11:55 am
Gym Stars 3
11:00 am - 11:55 am
Learn to Swim
11:00 am - 11:30 am
Open Swim
11:00 am - 2:00 pm
Pre-School Swim Lessons
11:00 am - 11:30 am
Transitional Gymnastics
11:00 am - 11:40 am
Adult Swim Lessons
11:15 am - 11:45 am
Aqua Exercise
11:30 am - 12:30 pm
Open Swim
11:30 am - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 3:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Open Swim
12:00 pm - 4:00 pm
Performance Team Wayne Papy
12:00 pm - 1:25 pm
Hunt: Table Tennis Open Play
1:00 pm - 8:00 pm
Basketball Practice
2:30 pm - 4:30 pm
Basketball Training
2:30 pm - 4:30 pm
Karate Uechi Ryu with Reza
7:30 pm - 8:30 pm
Request took 1.31 seconds to finish